Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Dráma patrí k životu.
Dráma patrí k životu.
07.08.2020 07:09 Zaujímavosti
Pýtanie sa tejto otázky pomôže žiť lepšie a menej toho ľutovať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.08.2020 07:09 Zaujímavosti

Pýtanie sa tejto otázky pomôže žiť lepšie a menej toho ľutovať



Keby sa život podobal na film, bol by v ňom zastúpený hádam každý žáner, aký sa kedy zrodil. Nechýbala by komika, aspoň jedna romantická zápletka a či už sa to niekomu páči alebo nie, nezaobišlo by sa to ani bez drámy.


Niečo o dráme
Na dráme je najhoršie to, že zasahuje väčšinou po okamihu šťastia, zaklope na dvere a zasadí nečakaný úder. Zanecháva po sebe spúšť v podobe raneného srdca a zničí to, čo sa jej ako prvé ponúklo do rúk. Prejavuje sa väčšinou podobne, využíva krik, odhalenia, urážky, sklamanie a čokoľvek, čo by sa dalo označiť prívlastkom zlé.

 

 

Nie, dramatickosť nemá v obľube snáď nikto, a preto je najlepšie vyvarovať sa jej. O tom, ako žiť tak, aby si neuchmatla nič z toho, čo jej nepatrí, hovorí Andy Stanley, populárny kazateľ a rečník, ktorý téme drámy venoval príhovor.

 


 

Dva druhy
Andy Stanley spomína dva druhy drámy a myslím, že s jeho jednoduchým ponímaním sa dá ľahko stotožniť. Niektorej dramatickej situácii sa nevyhne žiaden človek a to najmä v prípade, ak je vyvolaná členom rodiny. Druhá skupina je už ale spôsobená neuváženým konaním a vyhnúť sa jej zaiste dá.
 

Nie ako nemúdri
Stanley v kázni vychádza z pasáže, ktorú apoštol Pavol venoval cirkvi v Efeze.
"Prísne teda dbajte, ako obcujete, nie ako nemúdri, ale ako múdri. Vykupujte čas, lebo dni sú zlé. Preto nebuďte nerozumní, ale rozumejte, čo je vôľa Pánova."

 

Kazateľ sa odvoláva na text a rozvádza ho vysvetlením, že život je prepojený. Čokoľvek je dnes možné nazvať prítomnosťou, zajtra sa ukáže ako minulosť. Nijaká časť života sa nedá len tak oddeliť, veď aj tak sa každé minulé rozhodnutie ukáže ako správne či nesprávne v budúcnosti a jednotlivé súčiastky na seba budú nadväzovať.
 

"Táto otázka pomôže pri rozhodnutiach. A ak sa ju budeme pýtať, v budúcnosti toho budeme oveľa menej ľutovať. Tak ako tá otázka znie? Je to jasné. Čo by bolo múdre urobiť? Akú múdru vec môžem práve teraz urobiť?"
 

 

Nemárniť čas
Andy Stanley tiež brnká na citlivú strunu vzťahu a upozorňuje na čosi, čo síce môže zabolieť, ale nakoniec nielen ochráni, ale aj prinesie dobré ovocie.


"Prosím, nemeň svoj život kvôli niekomu, kto v ňom v budúcnosti nebude," hovorí kazateľ. Človek väčšinou dobre vie, kto je tou bytosťou, ktorá narobí veľa kriku, donesie obrovský vietor a zanechá stopu, v zajtrajškoch však miesto mať nebude. Je to predovšetkým ten, kto so sebou šíri nesprávny vplyv.



reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Unsplash, YouTube



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok