Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
14.06.2019 12:23 Zahraničie
Putin je názoru, že ozbrojení militanti v Sýrii boli porazení vďaka ruským vojenským zložkám
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2019 12:23 Zahraničie

Putin je názoru, že ozbrojení militanti v Sýrii boli porazení vďaka ruským vojenským zložkámBIŠKEK - Ruský prezident Vladimír Putin uviedol na samite, že militanti v Sýrii boli porazení a dôležitú úlohu v tom zohrala pomoc Ruska oficiálnemu Damašku v boji proti terorizmu.


Väčšina územia sa už vrátila pod kontrolu Damašku, uviedol ruský líder. "Reálne výsledky v boji proti medzinárodnému terorizmu sa dosiahli v Sýrii, - povedal  prezident. – V mnohých ohľadoch, vďaka komplexnej pomoci Ruska legitímnej sýrskej vláde, boli ozbrojenci teroristických skupín porazení."

 

Podľa Putina sa veľká časť územia krajiny už vrátila pod kontrolu Damašku, čo má za následok aj postupný proces politického uvoľňovania. "Prioritou je nateraz zabezpečiť úplné odstránenie teroristických centier v Sýrii, predovšetkým v Idlibe," zdôraznil ruský prezident. "Zároveň je potrebné zvýšiť objem humanitárnej pomoci a podporu hospodárskej obnovy Sýrie medzinárodným spoločenstvom."

 

Hlava Ruskej federácie uviedla, že počas ruského predsedníctva sa ešte musí urobiť veľa práce pre mierové urovnanie konfliktov v blízkosti hraníc členských krajín organizácie.

 

"Osobitnú pozornosť si vyžaduje situácia v Afganistane. Domáce obyvateľstvo potrebuje pomoc na dosiahnutie národného zmierenia a oživenia hospodárstva," dodal Putin.

 

Rusko podľa neho plne podporuje plán na rozšírenie spolupráce organizácie s Afganistanom v oblasti bezpečnosti, hospodárskej a humanitárnej spolupráce, čo sa odráža v pláne, ktorý sa má podpísať po summite v Biškeku (Kyrgyzstan). Rusko má tiež v úmysle podporovať revitalizáciu kontaktnej skupiny SCO – Afganistan.

 

Vladimír Putin sa tiež stručne porozprával s premiérom Pakistanu. Rozhovor sa uskutočnil po stretnutí hláv členských štátov SCO v rozšírenom formáte.reklama


reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok