Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vladimir Putin (vpravo) a Recep Tyyip Erdogan
Vladimir Putin (vpravo) a Recep Tyyip Erdogan
24.01.2019 14:58 Zahraničie
Putin: Americké jednotky sú v Sýrii nelegálne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2019 14:58 Zahraničie

Putin: Americké jednotky sú v Sýrii nelegálneMOSKVA - Americká armáda sa nachádza nelegálne na území Sýrie, pretože nemá povolenie od Damašku ani rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN, vyhlásil prezident Ruska Vladimir Putin.


"Americkí vojaci sú na území Sýrskej arabskej republiky nezákonne. Neexistujú žiadne dôvody medzinárodnej právnej povahy pre ich prítomnosť. Nemajú žiadne pozvánky od legitímnej vlády, žiadne rozhodnutie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov,“ povedal Putin na tlačovej konferencii o výsledkoch rusko-tureckých rokovaní, keď odpovedal na otázku o pozícii Ruskej federácie v otázke prítomnosti USA v Sýrii.

 

Ruský prezident Vladimir Putin tiež uviedol, že pre Rusko a Turecko bol prekvapením list stáleho predstaviteľa Francúzka, Nemecka a Veľkej Británie generálnemu tajomníkovi OSN o vytvorení Ústavného výboru Sýrie.

 

Podľa neho: "Je potrebné dosiahnuť dohodu medzi všetkými konfliktnými stranami v Sýrii, a to sa môže uskutočniť výlučne počas rokovaní, vrátane vytvorenia takej štruktúry štátnej moci, ktorá by bola udržateľná, prijateľná pre všetky náboženské etnické skupiny a v rámci ktorého by sa každý cítil zapojený do budúcnosti svojej vlasti v Sýrskej arabskej republike."

 

Prezident Ruska pripomenul stretnutie v Istanbule z podnetu prezidenta Turecka, keď sa Rusko, Turecko, Francúzsko a FRG dohodli na spolupráci pri zakladaní Ústavného výboru Sýrie.

 

"Kolegovia požiadali Rusko, aby prevzalo zodpovednosť za súhlas v otázkach osobného zloženia tohto výboru so sýrskou vládou a iránskymi partnermi. Tureckej republike bola zverená ťažká úloha – koordinovať tento zoznam so zástupcami opozície. Bola to ťažká práca – dohodli sme sa na zložení výboru s Damaškom a Teheránom v náročnej diskusii,“ vyhlásil Putin.   

 

Podľa neho: “Práca bola dokončená a zrazu v záverečnej fáze, keď bolo potrebné všetko ukončiť, v Ženeve sme počuli, že niektorí naši partneri považujú túto prácu za neúplnú," dodal.reklama


reklama


Zdroj: N.R Netky.sk Life.ru

Foto:  LIVE.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok