PSG jedno víťazstvo od obhajoby majstrovského titulu

NETKY.SK • 25 Apríl 2014, 16:06 • 2 min

PARÍŽ - Futbalistov Paríža Saint-Germain delí už len jedno víťazstvo od obhajoby francúzskeho majstrovského titulu. Zverenci trénera Laurenta Blanca majú na čele Ligue 1 desaťbodový náskok pred AS Monaco a zisk celkovo štvrtého ligového primátu v histórii môžu potvrdiť nedeľňajším triumfom na ihrisku o záchranu bojujúceho Sochaux.

PSG si môže v spomenutom dueli dovoliť aj prehrať, ale to by Monako muselo v sobotu ukoristiť na trávniku už istého zostupujúceho Ajaccia maximálne bod. V prípade rovnosti bodov to má lepšie rozohrané PSG, pretože vo Francúzsku rozhoduje v takomto prípade rozdiel v strelených a inkasovaných góloch. Paríž disponuje 56-gólovým rozdielom, Monako len 28-gólovým.

Parížania sa výrazne priblížili k obhajobe titulu v utorok, keď v dohrávke 34. kola zdolali doma Evian TG tesne 1:0 gólom Blaisa Matuidiho z 89. minúty. "Boli to pre nás dôležité body v boji o titul. Neodohrali sme dobrý zápas a predovšetkým prvý polčas. Dúfame, že v Sochaux potvrdíme titul majstra," povedal pre oficiálnu stránku Paríža Blanc, ktorého doplnil obranca Lucas Digne: "Cieľom je víťazstvo v Sochaux. Chceme ukončiť sezónu tak skoro, ako to len bude možné."

Kým vlani bol najväčším konkurentom PSG v hone za titulom Olympique Marseille (v konečnom zúčtovaní zaostal o 12 bodov, pozn.), v tomto ročníku to je ambiciózny nováčik AS Monaco napumpovaný miliónmi ruského majiteľa Dmitrija Rybolovleva. Monacké "kniežatá" dokázali držať Parížanov na uzde do desiateho kola a odvtedy sú bez prestávky na čele ligového pelotónu futbalisti z hlavného mesta Francúzska.

Fanúšikovia môžu v tejto sezóne vidieť dominantnejší Paríž Saint-Germain ako v tej predchádzajúcej. Hráči z Parku princov získali vlani 83 bodov, teraz ich majú štyri kolá pred koncom 82. Výrazný rozdiel je aj v bilancii strelených a inkasovaných gólov: minulý rok 69:23, momentálne 75:19.

Tabuľke strelcov neohrozene kraľuje švédsky bombardér z PSG Zlatan Ibrahimovič, ktorý rozvlnil sieť za súperovými brankármi 25-krát. Na druhom mieste je s veľkým odstupom Vincent Aboubakar (16 gólov). Aj vlani získal korunu kráľa strelcov "Ibra", ročník ukončil s 30 presnými zásahmi.