Prvú prehru si do tabuľky pripísal Neapol: Podľahol Atalante Bergamo

NETKY.SK • 3 Október 2016, 07:45 • 2 min

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase 7. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Juventus Turín na pôde Empoli 3:0, keď všetky góly padli v rozpätí 65. - 70. min. Dvakrát sa strelecky presadil argentínsky kanonier Gonzalo Higuain a tretí presný zásah "starej dámy" pridal Paulo Dybala.

Prvú prehru si do tabuľky pripísal Neapol, ktorý s kapitánom Marekom Hamšíkom prehral na ihrisku Atalanty Bergamo 0:1. Jediný gól zápasu zaznamenal už v 9. min Andrea Petagna, keď využil nedorozumenie dvojice neapolských obrancov.

Sampdoria Janov, v základnej zostave s Milanom Škriniarom, remizovala s Palermom 1:1, keď vyrovnávajúci gól domácich strelil v piatej minúte nadstaveného času Bruno Fernandes. V súboji nováčikov bolo úspešnejšie Cagliari, ktoré zvíťazilo nad Crotone 2:1.

AC Miláno, v základnej zostave s Jurajom Kuckom, zvíťazilo v divokom zápase nad Sassuolom 4:3. "Rossoneri" sa ujali vedenia v 9. min. po presnom zásahu Giacoma Bonaventuru, ale o minútu neskôr vyrovnal Matteo Politano. V druhom polčase v rozpätí dvoch minút otočili výsledok zápasu v prospech hostí Francesco Acerbi a Lorenzo Pellegrini. Záverečná polhodina zápasu patrila domácim, keď najskôr 68. min. Carlos Bacca z pokutového kopu znížil na 2:3, o päť minút neskôr striedajúci Manuel Locatelli vyrovnal na 3:3 a v 77. min. rozhodol o výhre domácich Gabriel Paletta.

Samdoria Janov - Palermo 1:1 (0:0)

Gól: 90.+5 Fernandes - 60. Nestorovski. ČK: 90.+2 Gazzi (Palermo)

/M. Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas/

Bologna - FC Janov 0:1 (0:0)

Gól: 77. Simeone. ČK: 44. Gastaldello, 87. Džemaili - 85. Gentiletti

Cagliari - Crotone 2:1 (1:0)

Góly: 38. Di Gennaro, 56. Padoin - 90.+1 Stoian.

AC Miláno - Sassuolo 4:3 (1:1)

Góly: 9. Bonaventura, 68. Bacca (z 11 m), 73. Locatelli, 77. Paletta - 10. Politano, 54. Acerbi, 56. Pellegrini.