Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Niektoré rodiny sa už v auguste budú tešiť z jednorazového príspevku.
Niektoré rodiny sa už v auguste budú tešiť z jednorazového príspevku.
25.06.2021 14:04 Domov
Prvé jednorazové príspevky dostanú rodiny už v auguste!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.06.2021 14:04 Domov

Prvé jednorazové príspevky dostanú rodiny už v auguste!Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny urobilo ďalší krok pre pomoc ľuďom. Jednorazový pandemický príspevok pre pomoc najnúdznejším rodinám vyplatia vo výške 333 a 200 eur.


Prvé príspevky budú úrady práce automaticky posielať už v priebehu augusta. V nasledujúcich mesiacoch tak postupne pomôžeme viac ako 730-tim tisícom detí, ktorým spoločne rozdelíme viac ako 120 miliónov eur. 

 

 

Kto dostane príspevok prvý?

Ako prví dostanú jednorazový pandemický príspevok rodiny s deťmi, ktoré sa vplyvom situácie s Covid-19 ocitli v hmotnej núdzi. V tomto prípade je podmienkou obdobie od marca 2020 do apríla 2021, kedy si rodina nárok na pomoc v hmotnej núdzi uplatnila. Dnes je to na Slovensku viac ako 7-tisíc takýchto rodín, v ktorých žije vyše 13 500 nezaopatrených detí. Vyplatená jednorazová suma im pomôže preklenúť toto náročné obdobie a zmierniť tak osobné dopady pandémie či zlepšiť podmienky pre tieto deti.

 

 

„Pomoc rodinám je mojou prioritou a preto pomôžeme deťom z rodín, ktoré počas pandémie spadli do hmotnej núdze. Každé z nich tak dostane jednorazový finančný príspevok vo výške 333 eur a každý, kto naň má nárok, ho dostane automaticky. V druhej fáze pomôžeme aj ďalším rodinám s deťmi, a to formou mimoriadneho prídavku na dieťa,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

 

Prečítajte si tiež: Výška jednorázového príspevku pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti sa zvýši

 

Jednorazový príspevok tak už v auguste dostanú konkrétne rodiny, ktoré najviac ekonomicky utrpeli v dôsledku pandémie, stratili zamestnanie či iné sociálne istoty a objektívne sa ocitli v existenčných problémoch. O 333-eurový príspevok netreba žiadať ani ho nijako dokladovať. Jeho vyplácanie zabezpečia úrady práce, a to formou zaslania priamo na účet alebo poštovou poukážkou.

 

Mohlo by vás zaujímať: Na podporu opatrovateliek a sociálnych služieb pôjde z eurofondov 55 miliónov eur

 

Kedy prídu na rad ostatní a koľko dostanú?

Následne sa jednorazová pomoc bude vyplácať v rámci systému mimoriadneho prídavku na dieťa. Jeho hodnota bude 200 eur. Táto forma podpory je určená pre rodiny, ktorých príjem je do výšky 2000 eur v hrubom (t.j. 1474 eur v čistom). Na mimoriadny prídavok tak bude mať nárok viac ako 730-tisíc nezaopatrených detí. Spoločná vyplatená suma bude predstavovať viac ako 120 miliónov eur.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ MPSVaR

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok