Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2022Lýdia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.05.2016 18:24 Domov
Prvé električky by po Štúrovej ulici v Bratislave mohli prejsť v júni
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.05.2016 18:24 Domov

Prvé električky by po Štúrovej ulici v Bratislave mohli prejsť v júniBRATISLAVA - Električky by po Štúrovej ulici v Bratislave mohli prejsť už v prvej polovici júna. Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy, dnes totiž rozhodol o povolení dočasnej skúšobnej prevádzky v tomto úseku. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka BSK Veronika Beňadiková.


Hlavné mesto podalo 19. januára návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia so skúšobnou prevádzkou. Konanie s miestnym zisťovaním bolo stanovené na 2. marca a posledný doklad bol BSK doručený 9. mája. Rozhodnutie bude doručované verejnou vyhláškou a bude opätovne zverejnené na elektronickej úradnej tabuli BSK i úradných tabuliach hlavného mesta SR a bratislavskej mestskej časti Staré Mesto po dobu 15 dní.

 

"Posledný deň tejto lehoty je dňom doručenia verejnej vyhlášky. Ďalších 15 dní majú dotknuté strany možnosť na podanie odvolania," podotkla Beňadiková. Až potom je možné potvrdiť právoplatnosť rozhodnutia BSK a začať skúšobnú prevádzku už v prvej polovici júna. Rozhodnutie o povolení skúšobnej prevádzky bolo vydané do 31. októbra 2016.

 

Električky s cestujúcimi by mali cez Starý most do Petržalky začať jazdiť v prvé júlové dni. BSK už začal kolaudáciu električkovej dráhy na Starom moste a v Petržalke. Miestne zisťovanie je určené na 26. mája. Chodci a cyklisti by mohli cez Starý most prejsť už budúci týždeň. Magistrát má totiž tri kolaudačné rozhodnutia, ktoré sú už vyvesené a odvolacia lehota končí 15. mája.

 

Stavebné práce na výstavbe projektu prvej časti nosného systému MHD do Petržalky sa skončili 15. decembra 2015. Vzápätí požiadalo mesto o začatie kolaudačných konaní. Prvá kolaudácia týkajúca sa objektu Starého mosta sa začala 20. januára, následne boli podané návrhy na vydanie kolaudačného rozhodnutia aj na ostatné objekty.  Dokopy je to viac ako 140 objektov, ktoré sú rozdelené do desiatich kolaudačných konaní. Kolaudujú ich štyri úrady - špeciálny stavebný úrad na hlavnom meste, bratislavská mestská časť Petržalka, BSK ako špeciálny stavebný úrad a Okresný úrad Bratislava.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok