Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber hlavného mesta Slovenska.
Ilustračný záber hlavného mesta Slovenska.
19.11.2020 14:50 Domov
Prokurátor Honz považuje za nevyhnutné, aby všetci bojovali proti extrémizmu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.11.2020 14:50 Domov

Prokurátor Honz považuje za nevyhnutné, aby všetci bojovali proti extrémizmuProkurátor Tomáš Honz, ktorý tiež chce byť zvoleným kandidátom na post Generálneho prokurátora, sa vyjadril pred Ústavno-právnym výborom na verejnom vypočutí.


Honz si všíma, že pojem prokurátor je dnes skôr urážkou, ako povolaním, ktoré by ľudia chceli robiť. Prokurátor podľa neho nemá renomé a musí sa až skrývať. „Považujem sa za človeka, ktorý má takú minulosť, ktorá odôvodňuje urobiť poriadok s takýmto vnímaním prokuratúry,“ povedal Honz.

 

„Nie je možné koncentrovať moc“ v rukách určitých prokurátorov, čo sa predtým podľa neho dialo. „Verejnosť by okamžite zaznamenala tieto skutočnosti,“ povedal s tým, že práve verejnosť za túto službu prokuratúry platí. Chce, aby ľudia brali prokuratúru za spojenca.

 

 

Povedal, že pracoval proti korupcii dlhodobo. Pôsobil aj s tematikou terorizmu. „Absolvoval som školenia v Madride, v Paríži, v Belgicku.“ Dodal s tým, že podrobne videl to, čo sa udialo po džihádistických útokov. „Našťastie sa ukázalo, že aj pôsobenie Islamského štátu nebolo na Slovensku tak nebezpečné,“ povedal s tým, že však po nástupe extrémizmu na Slovensku, sa chytil tejto témy.

 

„Nedovolím, aby historický naratív Slovenskej republiky bol spájaný s fašistami,“ dodal s tým, že vytiahol bojovú zástavu a chce bojovať proti fašistom, nacistom či komunistom. „Ako prokuráto bojujúci proti extrémizmus som vedel, že politický extrémizmus eliminujeme, len keď pôjdeme po veľkých rybách,“ dodal s tým, že rozsudok v kauze Kotleba bol v médiách po celom svete.

 

Spomenul aj prípad Tibora Rostasa. „Zistil som, že ožíva staré spojenectvo Molotop-Ribentrop,“ povedal Honz s tým, že ide o spájanie extrémnej pravice s extrémnou ľavicou. Nechce robiť politiku prostredníctvom trestného práva, myslí si však, že nie potrebné politikov stíhať, lebo ovplyvňujú ľudí svojimi činmi a slovami.

 

„Toto bol ten spiritus moment, prečo som vznášal obvinenie v tejto veci,“ vysvetlil s tým, že SR bola pochválená za výrazné zlepšenie v boji s extrémizmom. „Považujem za česť a ďakujem aj za prácu kolegov,“ povedal s tým, že takto sa podarilo zlepšiť obraz Slovenska vo svete. Je presvedčený, že proti extrémizmu sa musia zapojiť všetci občania.

 

 

Nazdáva sa, že aj v procese očisťovania justície je nevyhnutné, aby sa všetci politici spojili, nech sú pravičiari, alebo ľavičiari. Spomenul aj nebezpečenstvo prokurátorov, ktorí proti tomuto bojujú, ale nechcel bližšie špecifikovať pred poslancami parlamentu, chce o tom oboznámiť orgány činné v trestnom konaní.

 

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga sa opýtal, či nie je Honz úzko zameraný len na jedinú tému. Honz však odpovedal, že je človek čo vie robiť pod tlakom a dosahovať výkony a výsledky. A každá oblasť, ktorej sa chytí, urobí naplno. „Túto tému som uchopil až v roku 2016,“ povedal s tým, že ak by dostal Generálnu prokuratúru, obklopí sa skúsenými poradcami, „ktorí majú ťah na bránu“. „Podarilo by sa mi sfunkčniť aj ďalšie procesy na prokuratúre,“ dodal.

 

Tomáš Honz dodal, že podieľal sa napríklad na paragrafovom znení tzv. prikrmovania. Tiež považuje za dôležité, aby sa systémové zmeny na prokuratúre udiali, lebo sú podľa neho nevyhnutné súčasti zmeny.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok