Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.03.2023 16:00 Zaujímavosti
Projekt Erasmus+ pod vedením Žilinskej univerzity pripravil výučbové materiály pre biomedicínu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.03.2023 16:00 Zaujímavosti

Projekt Erasmus+ pod vedením Žilinskej univerzity pripravil výučbové materiály pre biomedicínuŽilina - Online portál s výučbovými materiálmi v oblasti biomedicínskej a medicínskej informatiky bol hlavným výstupom dvojročného projektu univerzít a firiem z deviatich európskych krajín. Projekt Erasmus+ pod vedením Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) umožnil pripraviť výučbové materiály pre deväť kurzov.


Výučbové materiály sú voľne prístupné po registrácii na online portáli CeBMI. "Na projekte s názvom University-industry educational Centre in advanced Biomedical and Medical Informatics (CeBMI) participovalo osem univerzít a päť firiem. Zameriaval sa na tvorbu vzdelávacích kurzov a na rozvoj spolupráce medzi univerzitami a firmami v tomto sektore. Na portáli sa nachádza viac ako 350 výučbových materiálov," uviedla. Portál má 150 registrovaných používateľov z 27 inštitúcií a počet návštev dosahuje takmer 20.000. "Veríme, že výstupy projektu budú nápomocné pri tvorbe alebo modernizácii kurzov, venujúcich sa biomedicínskej informatike nielen v slovenskom, ale aj v celom európskom priestore," povedala koordinátorka projektu Elena Zaitseva z Fakulty riadenia a informatiky (FRI UNIZA). Výučbové materiály sa na FRI UNIZA aplikujú v inžinierskom študijnom programe biomedicínska informatika. "Počas akreditácie v uplynulom akademickom roku umožnil projekt aktualizovať osnovy tohto študijného programu o nové poznatky a skúsenosti z popredných európskych pracovísk, venujúcich sa aplikáciám informatiky v medicíne a biomedicíne," dodala Valentovičová. Súčasťou projektu boli aj prednášky popredných európskych odborníkov na biomedicínsku informatiku na záverečnom stretnutí partnerov. "Veríme, že prednášky umožnili rozšíriť si vedomosti v oblasti biomedicínskej informatiky. Tiež dúfame, že kvalita prednášok presvedčila poslucháčov o kvalite výstupov projektu a motivovala ich k registrácii a využívaniu materiálov na CeBMI portáli," doplnil zodpovedný riešiteľ z FRI UNIZA Miroslav Kvaššay. TASR o tom informovala Adriana Valentovičová z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA.reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  FBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok