Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2023Lenka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Dieťa
Dieťa
19.04.2021 08:13 Domov
Príspevok pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti sa od augusta zvýši
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.04.2021 08:13 Domov

Príspevok pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti sa od augusta zvýšiBRATISLAVA - Od začiatku augusta tohto roka sa má zvýšiť suma jednorazového príspevku pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti.


V súčasnosti je výška tohto príspevku 5,53-násobok sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa, čo je aktuálne 542,40 eura, od ôsmeho mesiaca tohto roka má stúpnuť na úroveň príspevku pri narodení prvého až tretieho dieťaťa, teda na 829,60 eura. Vyplýva to z návrhu novely zákona o príspevkoch na podporu náhradnej starostlivosti o dieťa, ktorý do parlamentu predložila skupina koaličných poslancov. „Cieľom je zrovnoprávniť výšku príspevkov, keďže pri oboch príspevkoch je ich účelom podporiť zabezpečenie základného vybavenia dieťaťa, ktoré príde do rodiny," uviedli poslanci.

 


Novelou zákona sa má upraviť jedna z podmienok nároku na jednorazový príspevok pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti. V súčasnosti platí, že v čase zverenia do náhradnej starostlivosti na základe neodkladného opatrenia, alebo zverenia do predosvojiteľskej starostlivosti by dieťa malo byť mladšie ako šesť mesiacov. V praxi je to podľa poslancov vzhľadom na čas trvania súdnych konaní nesplniteľná podmienka. „Ak táto podmienka nie je splnená, oprávnená osoba nárok na príspevok nemá," upozornili. Podľa predloženej novely zákona preto bude stačiť, aby dieťa bolo mladšie ako šesť mesiacov v čase podania návrhu na zverenie do náhradnej starostlivosti.

 

Podobný článok: Zavedie Slovensko jednorazový a mesačný pandemický príspevok na dieťa?reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok