Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
vlajka Slovenskej republiky
vlajka Slovenskej republiky
19.02.2020 11:48 Domov
Priority zahraničnej politiky SR na rok 2020 sú schválené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2020 11:48 Domov

Priority zahraničnej politiky SR na rok 2020 sú schválenéBRATISLAVA - Cieľom zahraničnej a európskej politiky SR v ďalšom období bude potvrdenie renomé Slovenska ako čitateľného, spoľahlivého a rozhodného člena Európskej únie, NATO, regionálnych zoskupení a medzinárodných organizácií.


Čo vyplýva z materiálu? 

Vyplýva to z materiálu Hodnotenie priorít zahraničnej a európskej politiky SR v roku 2019 a ich zameranie na rok 2020, ktorý v rámci dnešného rokovania schválila vláda SR.

 

"Partnerstvá a spojenectvá z nich vyplývajúce tvoria základný rámec a oporu nášho zahraničnopolitického pôsobenia, pričom ich dôležitosť v období globálnej nestability rastie. Budeme podporovať pevnosť transatlantickej väzby a rozvoj dobrých susedských vzťahov v bezprostrednom aj v širšom susedstve SR," uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

 

 

Prehlbovanie zahraničnej a vn. politiky

"Slovensko bude venovať zvýšenú pozornosť aj realizácii prierezových oblastí zahraničnej a európskej politiky, ktoré majú priamy presah na každodenný život občanov, ich blahobyt a bezpečnosť," doplnilo MZVaEZ SR. Dodalo, že v čase, keď sa zahraničná politika čoraz viac prekrýva s vnútornou politikou a v spoločnosti sa prehlbuje hodnotová a názorová fragmentácia, MZVaEZ SR bude v komunikácii s občanmi naďalej obhajovať doterajšie strategické smerovanie Slovenska.

 

 

Zhrnutie minulého roku 

Rezort diplomacie zhodnotil aj zahraničnú a európsku politiku SR v roku 2019, ktorá reflektovala výrazne dynamický vývoj v medzinárodných vzťahoch. "V podmienkach, keď sú relativizované pravidlá medzinárodného práva, Slovensko zostáva zodpovedným a dôveryhodným partnerom," uzavrelo MZVaEZ SR.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok