Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
vlajka Slovenskej republiky
vlajka Slovenskej republiky
19.02.2020 11:48 Domov
Priority zahraničnej politiky SR na rok 2020 sú schválené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2020 11:48 Domov

Priority zahraničnej politiky SR na rok 2020 sú schválenéBRATISLAVA - Cieľom zahraničnej a európskej politiky SR v ďalšom období bude potvrdenie renomé Slovenska ako čitateľného, spoľahlivého a rozhodného člena Európskej únie, NATO, regionálnych zoskupení a medzinárodných organizácií.


Čo vyplýva z materiálu? 

Vyplýva to z materiálu Hodnotenie priorít zahraničnej a európskej politiky SR v roku 2019 a ich zameranie na rok 2020, ktorý v rámci dnešného rokovania schválila vláda SR.

 

"Partnerstvá a spojenectvá z nich vyplývajúce tvoria základný rámec a oporu nášho zahraničnopolitického pôsobenia, pričom ich dôležitosť v období globálnej nestability rastie. Budeme podporovať pevnosť transatlantickej väzby a rozvoj dobrých susedských vzťahov v bezprostrednom aj v širšom susedstve SR," uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

 

 

Prehlbovanie zahraničnej a vn. politiky

"Slovensko bude venovať zvýšenú pozornosť aj realizácii prierezových oblastí zahraničnej a európskej politiky, ktoré majú priamy presah na každodenný život občanov, ich blahobyt a bezpečnosť," doplnilo MZVaEZ SR. Dodalo, že v čase, keď sa zahraničná politika čoraz viac prekrýva s vnútornou politikou a v spoločnosti sa prehlbuje hodnotová a názorová fragmentácia, MZVaEZ SR bude v komunikácii s občanmi naďalej obhajovať doterajšie strategické smerovanie Slovenska.

 

 

Zhrnutie minulého roku 

Rezort diplomacie zhodnotil aj zahraničnú a európsku politiku SR v roku 2019, ktorá reflektovala výrazne dynamický vývoj v medzinárodných vzťahoch. "V podmienkach, keď sú relativizované pravidlá medzinárodného práva, Slovensko zostáva zodpovedným a dôveryhodným partnerom," uzavrelo MZVaEZ SR.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok