Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovenská vlajka
Slovenská vlajka
07.04.2021 09:34 Domov
Prioritami Slovenska počas trojročného členstva v Rade OSN pre ľudské práva bol najmä boj proti rasizmu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.04.2021 09:34 Domov

Prioritami Slovenska počas trojročného členstva v Rade OSN pre ľudské práva bol najmä boj proti rasizmuBRATISLAVA - Prioritami Slovenska počas trojročného členstva v Rade Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva (HRC) boli najmä boj proti všetkým formám rasizmu, xenofóbie a s tým spojenej intolerancie, ale aj práva dieťaťa či podpora slobody náboženského vyznania alebo presvedčenia náboženskej tolerancie.


Slovenská republika bola 16. októbra 2017 zvolená počas 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku za člena Rady OSN pre ľudské práva na obdobie od 1. januára 2018 do 31. decembra 2020. Vsúlade s deklarovanými prísľubmi a záväzkami, zahranično-politickými záujmami SR a prioritami Európskej únie sa Slovensko aktívne zúčastňovalo na činnosti HRC a podporovalo univerzálne dodržiavanie ľudských práv a základných slobôd.

 

 

„Členstvo preverilo našu schopnosť jasne a operatívne formulovať svoje politicko-expertné pozície a pružne reagovať na aktuálne geopolitické výzvy,“ uvádza sa v Správe o členstve Slovenskej republiky v Rade OSN pre ľudské práva v období rokov 2018 – 2020, ktorú vláda na dnešnom rokovaní schválila.


Správa dopĺňa, že pôsobenie Slovenska dokázalo jej jednoznačné proeurópske hodnotové ukotvenie. Slovensko všestranne podporovalo budovanie konsenzu Európskej únie k iniciatívam predkladaným do HRC a pri hlasovaní o rezolúciách. Dokument dodáva že SR zostáva aktívna v podpore ľudských práv a demokracie vo svete aj po ukončení trojročného členstva v HRC. V rámci HRC sa bude angažovať aj z pozície pozorovateľa, ktorý sa môže aktívne podieľať na jej činnosti s výnimkou hlasovania o rezolúciách.

 

Prečítajte si tiež: Holanďania napodobnili Nórov i Nemcov, a upozornili na nedodržiavanie ľudských práv v Katarereklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  FreepikNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok