Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ján Blcháč
Ján Blcháč
02.11.2015 10:52 Domov
Primátor Liptovského Mikuláša Blcháč podal na svojho prechodcu trestné oznámenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2015 10:52 Domov

Primátor Liptovského Mikuláša Blcháč podal na svojho prechodcu trestné oznámenieLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč podal na základe odporúčania mestského zastupiteľstva trestné oznámenie na predchádzajúceho primátora Alexandra Slafkovského.


Oznámenie primátor podal pre podozrenie, že Slafkovský svojím konaním mohol naplniť skutkovú podstatu trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, respektíve trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom.

 

Mesto podľa Blcháča uzatvorilo v apríli 2010 so spoločnosťou Eltos zmluvu, na základe ktorej mala firma realizovať obnovu Základnej školy Demänovská cesta. "Túto pohľadávku si nedal schváliť v zastupiteľstve, čím pravdepodobne došlo k porušeniu zásad hospodárenia s majetkom mesta. Po druhé, išlo o peniaze z Európskej únie a pravdepodobne neboli použité na ten účel, na ktorý mali byť," vysvetlil Blcháč.

 

"Je to len dymová clona, ktorú robí radnica dnes, pretože ona má reálne problémy. My sme si v roku 2011 uplatnili len zmluvnú pokutu zo zmluvy v obchodnoprávnom vzťahu, ktorý bol podpísaný ešte primátorom Blcháčom, a tak sme vykryli pohľadávku, ktorú voči nám firma mala," reagoval na margo oznámenia Slafkovský s tým, že v prípade podania návrhu na trestné stíhanie voči jeho osobe súčasným primátorom on podá podnet na trestné stíhanie pre prečin krivého obvinenia.

 

Medzi radnicou a firmou Eltos vznikla počas výstavby sporná situácia, keďže firma nerealizovala práce riadne a načas. Mesto si v súlade so zmluvou uplatnilo nárok na zmluvnú pokutu v hodnote 748.000 eur. Pokutu mesto započítalo na zvyšnú časť sumy vyúčtovanej Eltosom. Firma mala svoju pohľadávku na zaplatenie zostávajúcej časti ceny za realizáciu prác vo výške 286.000 eur postúpiť na inú spoločnosť. Tá namieta platnosť zápočtu z dôvodu absencie jeho schválenia v mestskom parlamente. „Domáha sa zaplatenia zostávajúcej časti ceny za dielo. Vo veci je vedené konanie na Okresnom súde v Liptovskom Mikuláši,“ poznamenal Blcháč.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok