Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. jún. 2022Melánia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.05.2022 08:04 Zaujímavosti
Príbeh jednej rodiny z Ukrajiny: Ani vojna nič nezmôže tam, kde je Boh
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.05.2022 08:04 Zaujímavosti

Príbeh jednej rodiny z Ukrajiny: Ani vojna nič nezmôže tam, kde je BohĽudia opúšťajúci svoje domovy. Ľudia lúčiaci sa s milovanými, vzdávajúci sa cenností. Ľudia, ktorým sa rozplynuli sny, roztrúsili nádeje a teraz, za sprievodu nenávisti a plaču, unikajú s trochou viery, že azda v cudzine nájdu kúsok pochopenia.


Áno, všetci dobre vieme, že z Ukrajiny sa cestuje sem i tam, všimli sme si fotografie, dostali sme aké-také informácie a možno sme i niektorých letmo zazreli, avšak príbehy skrývajúce sa za tvárami a menami na papieri, tie sú neznáme. Dovoľte mi teda vyrozprávať aspoň jednu čiastku z mora, lebo keby sa mali spísať všetky, ach, to by len bolo dejov a zápletiek.

 

 

Otec a dcéra

Na Slovensko pricestovala istá rodina, pomerne početná a ubytovala sa v domácnosti kresťanov, ktorí s ochotou a najmä láskou otvorili i popripravovali dom na príchod a dočasné bývanie. Situácia to bola zvláštna, ale predovšetkým bolestivá, pretože jednotliví členovia, (dokopy prišli šiesti), si okrem smútku nad vzniknutou vojnou a narýchlo zbalenej batožiny, priniesli i kadejaké iné zranenia a zlomeniny srdca. Otec i jeho dospelá dcéra sa, napríklad, medzi sebou síce zhovárali, avšak uprostred nich stál pomyselný múr, ktorý nie a nie spadnúť, vystavaný z horkostí. Spoločná tichá tragédia bola výsledkom ešte minulej udalosti, starali sa totiž o teraz už zosnulú manželku a matku, a kým ju opatrovali, zomlelo sa všeličo. Dcéra kvôli nepretržitej starostlivosti a finančnej podpore stratila manžela, všetko bolo natoľko neznesiteľné, až sa obrnila tvrdosťou a nedokázala vyroniť jedinú slzu.

 

 

Cirkev

Pravdaže, rodina dostala pozvanie i na bohoslužbu, ktoré i prijali, hoci muž ako hlava rodiny odolával najdlhšie, ale napokon sa i on sám nechal presvedčiť. Počas dní, ktoré mali možnosť stráviť v pre nich úplne inej krajine, začal Boh pracovať a svoje dielo dokonal neuveriteľne a neopísateľne, koniec koncov, tak to robí vždy. Dlhotrvajúca zahorknutosť sa rozlámala, dcéra si dokonca i poplakala, aby sa z nej vyplavilo, čo vyplavené byť malo a otec bol nesmierne dojatý, keď ho pred odchodom navštívili ďalší veriaci a modlili sa za neho. „Oni za mnou všetci prišli, všetci prišli,“ opakoval znovu a zasa.

 

 

Zázrak

Navyše pobyt na Slovensku mal ešte inú dohru, pretože muž desať rokov neudržiaval kontakt s vlastnou sestrou, hoci bývali vedľa seba a nestretnúť sa bolo takmer nemožné. Keď však opäť našiel svoj dom, nepoškodený výbuchmi, pomeril sa i s ňou a rozpísala sa celkom nová kapitola života, v ktorej zohralo hlavnú úlohu odpustenie. A čo dodať na záver? Iba ak to, že Boh vie vniesť krásu všade, dokonca i do vojnou zdevastovanej krajiny. Nenávisť dala rozkvitnúť láske a zatrpknutosť sa sklonila pred zmierením.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok