Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Veľkonočné posolstvo je život premieňajúce
Veľkonočné posolstvo je život premieňajúce
05.04.2021 08:22 Zaujímavosti
Príbeh ateistu, ktorý skúmal, či je veľkonočné posolstvo pravdivé
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.04.2021 08:22 Zaujímavosti

Príbeh ateistu, ktorý skúmal, či je veľkonočné posolstvo pravdivéAni jeden jediný člen jeho rodiny by nepredpokladal, že sa prikloní k ateizmu.


Viera v Boha sa v domácnosti skloňovala pravidelne a ani návšteva na bohoslužbách nebola niečím, nad čím bolo potrebné sa zamýšľať. Jednoducho sa v nedeľu vstalo, vyobliekalo a vstúpilo na miesto, na ktorom sa cirkev schádzala.

 

Zložité otázky
On dospieval nielen fyzicky, ale aj duševne, a tak si začal klásť zložité otázky. Ak je Boh skutočný, a ak je pravda, že je v ňom toľko lásky, prečo dopúšťa zlo? K pochybnostiam prispelo aj hlbšie štúdium biológie a ďalšie poznatky z iných vedných disciplín ho napokon priviedli k prehláseniu, že žiadny Boh neexistuje.

 

Manželstvo
So ženou, do ktorej bol beznádejne a bezhlavo zaľúbený, vytvorili manželstvo a po istom čase sa už obaja mohli hrdo nazývať rodičmi. Nič mu nechýbalo, ako novinár zaznamenával jeden úspech za druhým a vo vzťahu nebola ani jedna poškvrna. Avšak zdanie ideálneho netrvalo večne. Jeho manželka uverila v Boha a začala sa zúčastňovať na bohoslužbách. Jej postoj k životu sa zmenil, rovnako ako pohľad na rodinu. On sa rád v sobotu opíjal a v nedeľu do dopoludnia vyspával, aby vytriezvel, zatiaľ čo ona chcela venovať voľný čas Bohu. Nastali škriepky, dokonca sa črtala aj možnosť rozvodu.

 

Pátranie
V jednu nedeľu sa žene akosi podarilo presvedčiť ho, aby ju sprevádzal a vypočul si kázeň. Očakávanie nemal nijaké, iba sa snažil vyhovieť jej a zachrániť manželstvo. Slová kazateľa v ňom však vzbudili zvedavosť, ktorá sa prirodzene spájala s jeho profesiou. Bol schopný klásť si rovnakú otázku znovu a zas. Čo ak je to pravda? A tak sa započala jeho cesta skúmania. Ako investigatívny novinár trávil dva roky zisťovaním, či Ježiš naozaj zomrel, a či skutočne vstal z mŕtvych. Nebolo to ľahké, ale študoval históriu, hľadal záznamy v Biblii aj mimo nej, pátral po svedectvách a overoval si, čo je pravda a čo lož. Výsledkom bolo, že v jednom roku, keď sa v kalendári písal 8. február, odovzdal srdce Bohu.

 

Aj ona to chcela
Manželka sa neopísateľne tešila, dojato plakala a bola by od nadšenia pretancovala hoci aj celý týždeň. Jeho dcéra ho zaujato pozorovala niekoľko mesiacov a všímala si rozdiel. Videla, že otec viac nepopíja, že sa modlí, a aj sa častejšie usmieva. Zasiahlo ju to do takej miery, že si vybrala deň, pristúpila k mame a priznala, že aj ona chce to, čo má otec. Uverila v Boha ona a neskôr aj celá rodina. Veľkonočné posolstvo je nielen nesmrteľné, ale aj život premieňajúce.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok