Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Priatelia
Priatelia
08.12.2022 14:22 Domov
Priatelia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.12.2022 14:22 Domov

PriateliaBRATISLAVA - Výtvarné umenie je zázračným prostriedkom vzájomnej komunikácie. Má moc osloviť a sprostredkovať rozmanité pocity, dojmy a bezprostredné myšlienky, ale i výnimočné posolstvá a odkazy. Je však aj platformou plánovaných i nečakaných stretnutí umelcov a ich priaznivcov a práve tento autentický ľudský kontakt je nenahraditeľný.


Podľa slov kurátorky, pani Márie Horváthovej Stretnutie priateľov – dvadsiatich slovenských umelcov – nie je len prezentáciou spoločnej výstavy v exkluzívnom prostredí TOP AUTO PREMIUM Art Gallery, ale je aj vzájomným stretnutím autorov a ich priateľov – tých, ktorých sa dôverne poznajú, tešia sa na stretnutia a práve v predvianočnom čase si uvedomujú význam a hodnotu úprimných vzájomných medziľudských vzťahov a kontaktov.

 

Vit Bojňanský, Martin Borodáč, Martin Dzurek, Lucia Černeková, Juraj Čutek, Marta Chabadová, Martin Iman, Marián Komáček, Iveta Lederer, Milan Lukáč, Jaroslav Novák, Ondrej 4., Juraj Oravec, Danica Pauličková, Igor Piačka, Štefan Polák, Vladimír Sabler, Zuzana Schmidt, Ján Ťapák, Alexej Vojtášek to sú autori, ktorí na tejto výstave prinášajú širokú škálu generačne rozdielnych autorských konceptov a prezentujú diela rozmanitých žánrov a štýlov.


Veríme, že takáto prezentácia salónneho typu spolu so sprievodnými podujatiami bude príjemným zavŕšením tohtoročného bohatého programu výstavných aktivít Turuk & Art Collective.

 

T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery na Rožňavskej 30 v Bratislave na prehliadku výstavy PRIATELIA, na ktorej predstavia svoju tvorbu dvadsiati poprední slovenskí výtvarníci. Výstava je prístupná do 25.01. 2023 v pracovné dni od 8. do 18.hodiny.

 reklama


Zdroj: Igor Turuk/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  Igor TurukNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok