Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
V súčasnosti je podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska. Čaputová ohlásila prezidentskú kandidatúru 29. mája 2018 a kandidovať bude ako občianska kandidátka.
V súčasnosti je podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska. Čaputová ohlásila prezidentskú kandidatúru 29. mája 2018 a kandidovať bude ako občianska kandidátka.
14.01.2019 23:25 Prezidentské voľby
Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.01.2019 23:25 Prezidentské voľby

Prezidentské voľby 2019: Zuzana ČaputováBRATISLAVA-Právnička a aktivistka bojujúca proti skládke v Pezinku a podpredsedníčka Progresívneho kandiduje na post hlavy štátu.


Mgr. Zuzana Čaputová, rodená Strapáková sa narodila 21. júna 1973 v Bratislave, kde vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského.

 

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú ukončila v roku 1996. Počas štúdia a po jeho skončení pracovala v miestnej samospráve v Pezinku, najprv ako asistentka na právnom oddelení, neskôr ako zástupkyňa prednostu mestského úradu. Neskôr pôsobila v neziskovom sektore, kde sa venovala verejnej správe a problematike týraných a zneužívaných detí.

 

V súčasnosti žije v Pezinku, pracuje v súkromnej advokátskej kancelárii.

Je autorkou a spoluautorkou viacerých publikácii a členkou celosvetovej siete environmentálnych právnikov ELAW (Environmental Law Alliance Worldwide).

 

Politicky je aktívna, ako podpredsedníčka Progresívneho Slovenska. Čaputová ohlásila prezidentskú kandidatúru 29. mája 2018 a kandidovať bude ako občianska kandidátka. Čaputová dhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

 

V roku 2016 bola, ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená udelením prestížnej Goldmanovej environmentálnej ceny. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov. 

 

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi.

V decembri 2017 oznámila vstup do vznikajúcej politickej strany Progresívne Slovensko a v januári 2018 bola na jej ustanovujúcom sneme zvolená za podpredsedníčku.

 

Ako dôvod prečo sa rozhodla kandidovať uviedla:"Celý život som bojovala proti neprávosti a arogancii mocných. Pred 10 rokmi sme sa im úspešne postavili v kauze Pezinskej skládky, no pri mnohých ďalších kauzách som pochopila, že dobro na Slovensku zvíťazí, len ak sa spoja slušní a dobrí ľudia, ktorých je v našej krajine stále viac." 

 

 

 


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: P.B.Netky.sk

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok