Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s prezidentom SRN Frankom Walterom-Steinmeierom
Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s prezidentom SRN Frankom Walterom-Steinmeierom
02.09.2021 14:46 Domov
Prezidentka Zuzana Čaputová rokovala s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.09.2021 14:46 Domov

Prezidentka Zuzana Čaputová rokovala s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom SteinmeieromBRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová dnes rokovala s prezidentom SRN Frankom-Walterom Steinmeierom. Prebrať stihli aj otázky týkajúce sa Afganistanu.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová rokovala vo štvrtok s prezidentom Nemeckej spolkovej republiky Frankom-Walterom Steinmeierom o otázkach právneho štátu, situácii v Afganistane a potrebných reformách v súvislosti s európskym plánom obnovy.

 

Hovorili spolu  aj o spoločných prioritách vrátane boja s klimatickými zmenami. Prezidentka o tom informovala na ich spoločnej tlačovej konferencii v Bratislave.

 

"Čelíme útokom na médiá a dezinformáciám, ktoré môžu mať, ako sme videli počas pandémie, aj následky na životoch. To, čo sme kedysi považovali za samozrejmosť, sa dnes vytráca.

 

V spoločnosti je cítiť frustráciu a hnev. To však neznamená, že by sme mali na hľadanie riešení rezignovať, práve naopak. Každé hľadanie začína poctivými otázkami o tom, ako sme sa sem dostali, čo môžeme robiť inak a lepšie.

 

Či už ako politickí lídri, občianska spoločnosť, jednotlivci, občania," priblížila Čaputová na diskusii s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

 

"Periodické opakovanie sa volieb samo osebe ešte nezabezpečuje demokraciu," povedal spolkový prezident.

 

"Moje presvedčenie je stále rovnaké, demokracia je buď liberálna, alebo neexistuje. Vnútorná odolnosť našich demokracií je momentálne v EÚ aj v USA skúšaná. K napádaniu autoritatívnymi modelmi zvonku sa pridávajú aj útoky z vnútra, a to nás nesmie nechať chladnými," dodal Steinmeier.

 

Podľa nemeckého prezidenta je pre správne fungovanie spoločnosti potrebné, aby obyvateľstvo dôverovalo politikom. "Na existenciu dôvery však musia byť splnené isté predpoklady," pokračoval Steinmeier. "Verejní činitelia musia reprezentovať celý ľud, nemôžu ignorovať menšiny.

 

Nedemokratické vplyvy sú vylúčené, korupciu je potrebné potlačiť. Inými slovami, musí byť zabezpečený právny štát," priblížil.

 

 

Prezidentka počas svojho prejavu spomenula, že v dnešnej dobe eviduje aj mnohé inšpiratívne projekty, akými sú "občianske iniciatívy, ktoré podporujú toleranciu a inklúziu, projekty, ktoré pomáhajú ľudom odlíšiť seriózne od nedôveryhodných médií," a zapájanie mladých ľudí do dialógu o spoločnosti.

 

Prečítajte si aj: Zuzana Čaputová: Predošlé dva roky boli na ujmu vzdelávania

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky/MP

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok