Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. jún. 2023Stanislava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.05.2022 16:13 Domov
Prezidentka zapožičala bojovú zástavu vojenskému útvaru Martin
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.05.2022 16:13 Domov

Prezidentka zapožičala bojovú zástavu vojenskému útvaru MartinBRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová ako vrchná veliteľka Ozbrojených síl (OS) SR zapožičala v utorok bojovú zástavu vojenskému útvaru Martin. Ocenila tak prácu a výsledky vojakov.


Hlava štátu vyzdvihla ich profesionalitu, odhodlanie, obetavosť a úsilie. „Bojovú zástavu vám odovzdávam za výborné výsledky vykonávaných výcvikov a za vzdelávanie poddôstojníkov. Za plnenie úloh na odlúčených pracoviskách, za všestrannú pripravenosť na vykonávanie bojového stmelenia mobilizovaných útvarov," vyhlásila. Zároveň poukázala na ich dôležitú úlohu v rámci ozbrojených síl.

 

Ocenila, že popri svojich úlohách poskytli pomoc aj pri odstraňovaní následkov povodní či snehových kalamít, poďakovala tiež za ich pôsobenie v boji proti pandémii ochorenia COVID-19 či za pomoc na východnej hranici s Ukrajinou. Vďaku vyjadrila aj ich rodinným príslušníkom. „Dnešné ocenenie je aj ocenením ich podpory a zázemia, ktoré vám pri vašej práci poskytujú," skonštatovala prezidentka.

 

 

Veliteľ Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Martin Pavol Barančík sa v mene útvaru poďakoval prezidentke, ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO) aj náčelníkovi Generálneho štábu OS SR Danielovi Zmekovi. Zapožičanie zástavy základňa vníma ako najväčšie ocenenie svojej práce. „Napĺňa nás hrdosťou, ale zároveň predstavuje obrovský záväzok, že v našom úsilí brániť slobodu, nezávislosť a zvrchovanosť SR nesmieme poľaviť," vyhlásil Barančík. Podotkol, že zástavu preberajú v čase vojnového konfliktu na Ukrajine. „Táto agresia nám ešte viac pripomína odkazy druhej svetovej vojny, ktoré nám zanechali naši predkovia, že sloboda a nezávislosť nie sú nikdy zadarmo," doplnil.

 

„Profesionáli zo Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine plnia nesmierne dôležité úlohy výcviku príslušníkov Ozbrojených síl SR. Sú to oni, ktorých výcvikom prechádzajú noví profesionálni vojaci v radoch Ozbrojených síl SR, pričom len tento rok pripravili na službu vlasti 657 čakateľov," povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Zároveň poukázal na to, že veľmi dôležitá je aj ďalšia odborná príprava a špecializovaný výcvik.

 

 

 

V súlade s platnou legislatívou zapožičiava bojové zástavy prezident SR na návrh ministra obrany SR. Podľa rezortu obrany slávnostný akt zapožičania bojových zástav sa historicky viaže najmä na existenciu a pôsobenie československých légií počas 1. svetovej vojny v Rusku, Taliansku a vo Francúzsku. Súčasťou tejto vojenskej tradície je tiež úloha chrániť zapožičanú bojovú zástavu v čase mieru, ako aj v bojovej situácii a nedopustiť, aby bola bojová zástava zneuctená, prípadne padla do rúk nepriateľa.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASRú NIkoleta Preložníková

Foto:  tasrNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok