Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2019Zdenka
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Stretnutie s veľvyslancami sa konalo na pôde Prezidentského paláca v Bratislave.
Stretnutie s veľvyslancami sa konalo na pôde Prezidentského paláca v Bratislave.
04.07.2019 07:12 Domov
Prezidentka Čaputová ocenila prácu slovenských diplomatov v zahraničí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2019 07:12 Domov

Prezidentka Čaputová ocenila prácu slovenských diplomatov v zahraničíBRATISLAVA - Počas včerajšieho dňa prijala prezidentka SR veľvyslancov v Prezidentskom paláci. Na stretnutí ocenila prácu, ktorou sa snažia Slovensko v zahraničí zviditeľniť. Zdôraznila, že chce, aby slovenská diplomacia bola aj naďalej kvalitná a rešpektovaná.


"Chcem, aby Slovensko bolo vnímané ako sebavedomá a hodnotovo jednoznačne ukotvená krajina," povedala. Pripomenula aj členstvo v Európskej únii (EÚ) a v NATO.

 

"Nebudem mlčať, ak sa budú znevažovať naše hodnoty, ak budeme zo Slovenska vysielať zmätočné signály, alebo konať proti našim záujmom ako člen EÚ a NATO," uviedla prezidentka s tým, že to isté očakáva aj od diplomatov.

 

 

V príhovore podporila aj spoluprácu v rámci krajín V4. Je presvedčená, že pôvodná úloha spoločenstva prispieť k zjednotenej Európe, je v súčasnosti opodstatnená rovnako ako v minulosti. Táto spolupráca by však nikdy nemala ísť na úkor slobody, vrátane slobody médií či akademických slobôd, ale aj demokracie a právneho štátu.

 

 

Prezidentku tiež mrzia vzťahy s Ruskom. Uviedla, že nevidí záujem zo strany tejto krajiny viesť so Slovenskom otvorený dialóg. Čaputová zároveň vyzvala veľvyslancov, aby s jej tímom a zároveň medzi sebou komunikovali. Prijatie u prezidentky bolo podľa vyjadrenia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR najdôležitejším bodom programu porady vedúcich zastupiteľských úradov. Pred stretnutím sa veľvyslancom prihovorili štátni tajomníci rezortu zahraničných vecí František Ružička a Lukáš Parízek.

 

 

Ružička prízvukoval, že Slovensko musí jednoznačne podporovať základné hodnoty euro-americkej západnej civilizácie, do ktorej patrí. Takisto sa vyjadril aj v súvislosti s tým, že krajina by mala obhajovať svoje záujmy, no aj záujmy širšieho spoločenstva EÚ a NATO. Parízek sa zasa osobitne venoval ekonomickej diplomacii a jej hmatateľným výsledkom.

 

 

V diskusii vedenej šéfom slovenskej diplomacie Miroslavom Lajčákom sa vedúci zastupiteľských úradov zaujímali o možnosti spolupráce zahraničnej služby s ministerstvom financií. "Oceňujem, že minister Kamenický prijal pozvanie a našim veľvyslancom priblížil aktuálne dianie v našej ekonomike," uzavrel Lajčák.

 

Porada veľvyslancov bude pokračovať v dnešných hodinách.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  SITA, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok