Prešov zdolal Hlohovec aj tretíkrát a získal 12. titul

NETKY.SK • 19 Máj 2016, 08:18 • 2 min

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v treťom finálovom zápase slovenskej extraligy nad Sportou Hlohovec 24:20 a získali už dvanásty majstrovský titul.

Prešovčania zdolali svojho rivala aj v piatej vzájomnej finálovej sérii a po zisku Slovenského pohára získali v sezóne 2015/2016 druhú trofej. Pre zverencov Rastislava Trtíka je tento titul zároveň desiatym v rade.

3. zápas finále play off:

Tatran Prešov - Sporta Hlohovec 24:20 (12:13)

Prešov: Čupryna, Vernarský - Rábek, Humeňanský, Kopčo, Hrstka, Wilga, Krok, Rečičár, Sadovij, Kríž, L. Urban, Furlan, Pekár, Rešovský, Číp

Hlohovec: Žernovič, Konečný - Guzy, Švorc, Hriňák, Ďuriš, Briatka, Holdoš, Sivák, Zaťko, Hes, Vaňko, Majbík, Janíček

/konečný stav série: 3:0, titul majstra SR získal Tatran Prešov/

Prešovčania nezačali pred vlastným publikom ideálne a túžba po ukončení finálovej série im zväzovala ruky. V prvých minútach sa tímy striedali v tesnom náskoku ale v 19. minúte bolo po zásahu hosťujúceho Guzyho už 6:9. Hostia mohli viesť aj vyšším rozdielom, ale Tatran viackrát podržal brankár Čupryna. Jeho spoluhráči v 23. minúte znížili na 9:10 a napokon aj vyrovnali na 12:12. Po prvom polčase však mohli byť spokojnejší hráči Sporty, ktorí viedli o jeden gól - 12:13.

Už v prvých minútach druhého dejstva však hostia o svoj náskok prišli. Prešovčania zvýšili dôraz v defenzíve, spresnili útok a v 45. minúte viedli po Furlanovom trestnom hode už o štyri góly 18:14. Hostia sa však vo svojej snahe predĺžiť si sezónu nevzdávali, ale Prešovčanom sa darilo rýchlo reagovať na ich znižujúce góly. Aj v druhom dejstve bol veľkou oporou Tatrana brankár Čupryna. Hostia v 53. minúte znížili na rozdiel jediného gólu (21:20), keď sa presadil Hriňák, ale rozbehutých Prešovčanov to z tempa nevyviedlo. Pridali ďalšie dva góly a napokon po výsledku 24:20 vyhrali sériu 3:0 na zápasy a slávili titul.