Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.03.2015 11:06 Domov
Prepadnutie majetku mafiána Zdichavského rieši súd i správca
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.03.2015 11:06 Domov

Prepadnutie majetku mafiána Zdichavského rieši súd i správcaBRATISLAVA - Výkon trestu prepadnutia majetku vyskosopostaveného člena bratislavskej skupiny sýkorovcov Rolanda Zdichavského realizuje v súčasnosti nielen konkurzný súd okresného súdu, ale už aj správca konkurznej podstaty.


"Okresný súd Bratislava I uznesením zo dňa 20. januára, ktoré sa stalo právoplatným 27. januára tohto roku, vyhlásil konkurz na dlžníka Rolanda Zdichavského a ustanovil správcu. Zároveň vyzval veriteľov, aby v lehote 45 dní prihlásili svoje pohľadávky," uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Výkon prepadnutia majetku sa vykonáva na návrh Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý Zdichavského odsúdil na dlhoročný trest odňatia slobody. "Dňa 13. marca sa skončila lehota na prihlasovanie pohľadávok a 12. apríla sa skončí lehota na popieranie pohľadávok. V súčasnosti prebieha spisovanie majetku úpadcu, ktoré bude publikované v Obchodnom vestníku," povedal pre TASR príslušný správca konkurznej podstaty.

 

V prípade Zdichavského prepadli dva byty, polovica nebytového priestoru, auto značky Porsche Cayenne, auto značky Volkswagen Golf a 20.229 eur vedených na bankovom účte. Príslušnosť súdu na uskutočnenie konkurzného konania je daná podľa miesta, kde sa nachádza sídlo dlžníka, na ktorého je podaný návrh na vyhlásenie konkurzu. Na konkurzné konanie v prípade prvostupňového ŠTS spomínaný je Okresný súd Bratislava I pre obvod Krajského súdu v Bratislave.

 

Súdy trest prepadnutia majetku neukladajú často, v roku 2013 ich bolo deväť. Najznámejší verdikt súdu s výrokom o prepadnutí majetku bol v kauze bývalého šéfa nebankových subjektov Vladimíra Fruniho, ktorý tak prišiel napríklad o garáže, dom, autá, jachty a motorové člny a iné.

 

Podobne ako v prípade Zdichavského rieši v súčasnosti konkurzný súd Okresného súdu Bratislava I aj prepadnutie majetku šéfa skupiny piťovcov Juraja Ondrejčáka a ďalších jeho deviatich komplicov.

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok