Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Naplnené arény Oktagonu sa budú viackrát v roku prekrývať s podujatiami RFA.
Naplnené arény Oktagonu sa budú viackrát v roku prekrývať s podujatiami RFA.
15.05.2022 14:38 Šport
Prekrývanie termínov? Konkurenčný boj Oktagonu a RFA je v plnom prúde
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2022 14:38 Šport

Prekrývanie termínov? Konkurenčný boj Oktagonu a RFA je v plnom prúdeOrganizácia Oktagon MMA bola po krachu XFN jediným silným hráčom na trhu bojových športov, vznik spoločnosti Real Fight Arena tak spôsobil pomerne zaujímavú situáciu, pretože sa dalo očakávať, že stojaté vody domácej MMA scény budú o čosi búrlivejšie. A zatiaľ čo promotéri oboch organizácií konkurenčný boj oficiálne odmietajú, skutočnosť je trochu iná.


Promotér RFA Boris Marhanský začal po oznámení svojho projektu oslovovať viacero známych mien z česko-slovenského prostredia bojových športov. Oktagonu tak dokázal „uchmatnúť“ mená ako Leo Brichta, Miroslav Brož, Štefan Vojčák či Milan Ďatelinka, navyše sa dohodol s raperom Marpom, ktorý po boxerskom zápase s Karlosom Vémolom pre Oktagon vystúpi na konci roka aj v RFA, a to v meraní síl s Iljom Škondričom.

 

 

Samozrejmosťou sú aj štipľavé vyjadrenia v médiách. Karlos Vémola sa vo svojej Karlos show nechal počuť, že RFA je pochybná organizácia, ktorá o dva roky nemusí ani existovať. A hoci vedenie mladej spoločnosti nechcelo tieto poznámky komentovať, na tlačovke po včerajšej udalosti Grand Opening odpovedal Marhanský na otázku, ako plánuje jeho tím riešiť prekrývanie termínov. Oktagon totiž v priebehu týždňa oznámil turnaj v Brne, ktorý sa bude konať 17. septembra, hoci na ten istý deň mala v tom istom meste naplánované podujatie aj RFA.

 

 

„Vnímam to tak, že je to úplne zbytočné. Myslím si, že to tu už raz bolo, keď to XFN robila Oktagonu. Teraz to ide robiť Oktagon nám. My sme naše termíny ohlásili už minulý rok v októbri. Rok dopredu sme sa snažili dať všetkým vedieť, aké máme eventy, aby sme tomu predišli. Určite nebudeme utrácať peniaze na nejaké vojny a na to, aby sme sa niekde pretláčali, vykupovali billboardy a podobne. My tie peniaze radšej investujeme do bojovníkov, aby sme dotiahli veľké mená, aby mohli borci bojovať s kvalitnými protivníkmi.“

 

„Budeme sa teda snažiť to gala presunúť. Dáme to na nejaký iný termín, alebo vymeníme mesto. Je zbytočné, aby to robili dve organizácie v jednom meste. Myslím si, že by z toho nemali nič bojovníci a ani diváci. Nám nejde o ego, 23. 7. nedokážeme zmeniť, je to v iných mestách, tam to už nejde, ale 17. 9. Brno nám asi pôjde zmeniť.“

 

 

Promotér Novotný sa k situácii vyjadril vo svojom programe na YouTube, ktorý zverejnil ešte pred Grand Openingom. „Pýtali ste sa na rovnaké dátumy. Nám je to úplne jedno. My týchto ľudí vôbec nesledujeme a nevnímame. Je nám jedno, čo robia. Budeme robiť to, čo chceme. Ak sa bavíme o dátumoch, môžeme o nich diskutovať s našimi partnermi a s ľuďmi, ktorých v rámci scény uznávame a ktorí pre ňu majú prínos. Zároveň ale treba povedať, že ak dnes idete do nejakej haly, dostanete jeden dátum, ktorý buď vezmete alebo nie. Myslím, že sme dokonca v troch rovnakých termínoch do konca roka, ak sa nemýlim. Možno v dvoch. Náš problém to nie je, my si ideme svoje.“reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Róbert Krupár/RFA/Oktagon MMA

Foto:  Oktagon MMANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok