Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Sanatórium Dr. Guhra
Sanatórium Dr. Guhra
22.02.2021 11:11 Zaujímavosti
Prekonali ste Covid-19 a necítite sa fit? Budete sa môcť doliečiť v Tatranskej Polianke
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 11:11 Zaujímavosti

Prekonali ste Covid-19 a necítite sa fit? Budete sa môcť doliečiť v Tatranskej PoliankePOPRAD - Pacienti s pretrvávajúcimi následkami po prekonaní ochorenia Covid-19 sa budú mať ísť kam doliečovať. Sanatórium v Tatranskej Polianke má v pláne otvoriť už v marci.


Sanatórium Dr. Guhra v Tatranskej Polianke je pripravené pomôcť pacientom po prekonaní ochorenia Covid-19. Mali by otvoriť 1. marca tohto roka.

 

 

Toto stredisko je jediným špecializovaným pracoviskom respiračnej fyzioterapie na Slovensku. Ich tím vytvoril komplexný liečebný post Covid-19 program pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť.

 

„Sme odborne, materiálno-technicky i personálne pripravení venovať sa pacientom po prekonaní COVID-19 s ťažším priebehom a pretrvávajúcimi pľúcnymi ťažkosťami. Chceme sa postarať nielen o fyzickú, ale aj o duševnú rehabilitáciu a rekonvalescenciu našich klientov,“ uviedla riaditeľka sanatória Eleonóra Kovalčíková.

Podľa sanatória až u 30 percent obyvateľov Slovenska pretrvávajú po prekonaní ochorenia následky. Konkrétne ide o pľúcne, kardiologické, neurologické, pohybové, imunitné či hematologické ťažkosti, ale aj únavu a úzkosť.

 

Liečebné zariadenie v tomto smere poukazuje na svoju viac ako storočnú tradíciu v liečení respiračných chorôb a na klimatické podmienky vo Vysokých Tatrách, ktoré môžu pomôcť pri liečbe.

 

 

Podľa riaditeľky sanatória o tento liečebný program prejavilo záujem pomerne veľa pacientov aj samoplatcov.

Na príprave programu sanatória spolupracoval Marián Jendrichovský, odborník v oblasti respiračnej fyzioterapie na Slovensku a v Čechách. Je tiež lídrom v oblasti vzdelávania v problematike respiračnej fyzioterapie.

 Sanatórium využíva všetky možnosti pre skvalitnenie života ľudí s respiračnými ochoreniami počas poskytovania ústavnej i kúpeľnej starostlivosti. Zároveň pôsobí ako jediné školiace stredisko na Slovensku pre fyzioterapeutov.

 

Súvisiaci článok: Môže ketogénna diéta zabrániť vzniku ochorenia COVID-19?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Sanatórium Dr. Guhra, n.o. Tatranská PoliankaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok