Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2021Kristína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda politickej strany Slovenská národná strana (SNS) Andrej Danko so svojimi straníckymi kolegami.
Predseda politickej strany Slovenská národná strana (SNS) Andrej Danko so svojimi straníckymi kolegami.
08.11.2019 20:00 Parlamentné voľby 2020
Prehľad politických strán: Slovenská národná strana (SNS)
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.11.2019 20:00 Parlamentné voľby 2020

Prehľad politických strán: Slovenská národná strana (SNS)BRATISLAVA - V predstavovaní strán pred voľbami 2020 pokračujeme. Tentoraz sa zameriame na vládnu SNS. Je najstarším politickým subjektom na Slovensku. Jej vznik sa traduje od 6.júna 1871. Moderná SNS bola znovu obnovená 7.marca 1990 jej zaregistrovaním na ministerstve vnútra SR


Slovenská národná strana (SNS) je národne orientovanou, konzervatívnou, stredo-pravou stranou opierajúcou sa o európsko-kresťanský hodnotový systém, s tromi programovými piliermi – národným, kresťanským a sociálnym. SNS nadväzuje na cyrilo-metodskú, štúrovskú a memorandovskú štátotvornú tradíciu a líniu štátno-právnych úkonov vedúcich k zvrchovanosti slovenského národa a suverenite Slovenskej republiky.

 

 

Poslaním strany je zjednocovať Slovákov doma i v zahraničí do národnej pospolitosti, presadzovať ich právo na národnú a štátnu zvrchovanosť, dvíhať povedomie a sebavedomie slovenského štátotvorného národa, chrániť integritu, nezávislosť, suverenitu a dobré meno Slovenska, vyvíjať úsilie o ekonomické, kultúrne a sociálne povznesenie samostatnej Slovenskej republiky. SNS zdôrazňuje primeranú štátnu ochranu národným hodnotám, národnej kultúre a jazyku.

 

 

Súčasným predsedom strany je Andrej Danko (predseda NRSR) a posty podpredsedov zastávajú v poradí Jaroslav Paška, Eva Smolíková, Gabriela Matečná (ministerka pôdohodpodárstva a rozvoja vidieka), Anton Hrnko, Štefan Zelník, Cyril Leško, Stanislav Kmec.

 

 

Program strany

Na hlavnej stránke Slovenskej národnej strany je uvedený volebný program pre silný štát 2016 – 2020, kde je v 12-tich bodoch opísaný ideál štátu, aký si strana predstavuje. Slovensko by malo byť národný, celistvý, zvrchovaný, sociálny, zdravý, vzdelaný, ekonomicky zdravý a efektívny, ekologický, právny, kultúrny, bezpečný a na záver sa spomína ešte zahraničná politika štátu.

 

 

Slovenská republika je podľa predsedu strany Andreja Danka na začiatku tretej dekády svojej samostatnej existencie. "Naša vlasť je stále mladá a zraniteľná. Slováci sú starým európskym národom s mladým európskym štátom. Orlica, ktorú má naša strana v znaku, vždy bráni svoje rodné hniezdo. Rovnako tak my, národniari, milujeme, budujeme a chránime našu vlasť, naše Slovensko. Prejavujeme tým úctu našim slávnym predkom", vyjadruje sa predseda SNS vo volebnom programe.  

 

 

Ten sa snaží o rozvoj svojho posolstva, ktoré čerpá zo základných vlasteneckých dokumentov strany - Popradského memoranda a Košických programových téz. Slovenská národná strana je najstarším politickým subjektom Slovákov a preto vždy citlivo vníma aktuálne potreby slovenského života. 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky LČ

Foto:  TASR, Instagram, SITA, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok