Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Sloboda a Solidarita, predseda strany Richard Sulík
Sloboda a Solidarita, predseda strany Richard Sulík
08.11.2019 15:01 Parlamentné voľby 2020
Prehľad politických strán: Sloboda a Solidarita (SaS)
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.11.2019 15:01 Parlamentné voľby 2020

Prehľad politických strán: Sloboda a Solidarita (SaS)BRATISLAVA - Za jednu z najsilnejších opozičných strán v Slovenskej republike sa považuje Sloboda a solidarita. Je to pravicovo-liberálna politická strana, ktorá v našej krajine funguje už 10 rokov.


SaS je druhou najsilnejšou politickou stranou. Od svojho vzniku však bola vo vláde len za pôsobenia premiérky Ivety Radičovej. Predseda a líder strany Richard Sulík pôsobil v tomto krátkom období ako predseda Národnej rady Slovenskej republiky. 

 

 

Po kríze v koalícii, súvisiacej s odlišným postojom SaS k schváleniu dodatku k tzv. Eurovalu ako finančného záchranného systému eurozóny (European Financial Stability Facility – EFSF), nebola vláde v parlamente dňa 11. októbra 2011 vyslovená dôvera. Pád vlády rezultoval do rozhodnutia parlamentu o vypísaní predčasných parlamentných volieb, ktoré boli vyhlásené na 10. marca 2012. Piate volebné obdobie sa tak stalo najkratším v histórii NR SR. 

 

 

Od tej doby vystupuje "Sloboda a Solidarita" v opozícii, keďže v dvoch nasledujúcich parlamentných voľbách vyhral SMER-SD, ktorý aj následne poskladal vládnu koalíciu. SaS stojí na pevných pilieroch, ktoré sú zahrnuté aj v samotnom názve strany, teda sloboda, solidarita a zdravý rozum. Kandidáti, ktorých strana predstavila do volieb 2020 na prvých štyroch miestach sú predseda strany Richard Sulík, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, poslanci NRSR Branislav Gröhling a Alojz Baránik.

 

 

Strana SaS uverejnila na svojej internetovej stránke 8 hlavných priorít, ktoré sa bude ako člen vlády snažiť presadiť:

 

1. Manifest eurorealizmu

Bez Európskej únie by ani Slovensko nebolo tým, čím dnes je a nemohlo by využívať jej hlavné slobody.
Uvažovať o vystúpení Slovenska z EÚ na základe toho, ako to pôjde Britom, je fantazmagória. Európska únia je vynikajúci projekt, ktorý však potrebuje reformu.

 

2. Agenda 2020

Žiadnym zákonom nie je možné nariadiť ľuďom blahobyt ani vysokú životnú úroveň. Je však možné pre to vytvoriť vhodné podmienky. A to je naša úloha, pre ktorej splnenie spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sa Slovensko mohlo priblížiť k vyspelým a bohatým krajinám.

 

 

3. Bezpečnejšie a spravodlivejšie Slovensko

Ozbrojené sily Slovenskej republiky musia byť základným nástrojom zabezpečovania obrany našej vlasti na jej území aj mimo neho v rámci spojeneckých štruktúr a záväzkov.

 

4. Riešenie rómskych osád – SVS

Neriešenie problémov SVS ťahá celý štát dolu – ničí ľudí žijúcich v SVS, obťažuje ľudí žijúcich pri SVS, znižuje životnú úroveň občanov a negatívne ovplyvňuje ekonomiku štátu.

 

5. Odvodový bonus

Zavedením Odvodového bonusu sa odvodové zaťaženie zníži a čistý príjem väčšiny obyvateľstva bude vyšší ako dnes. Podporujeme materstvo aj študentov. Odvodový bonus je náš "sociálny balíček" pre občanov Slovenska.

 

 

6. Kvalitné školstvo

Navrhované zmeny stoja na 3 základných princípoch: 

 

1. VÄČŠIA SLOBODA A ZODPOVEDNOSŤ PRE ŠKOLY

2. KVALITNEJŠÍ SYSTÉM VZDELÁVANIA

3. EFEKTÍVNE FUNGUJÚCI REZORT

 

7. Fungujúce zdravotníctvo

Strana Sloboda a Solidarita má ambíciu prevziať zodpovednosť za Slovensko a pripraviť sa na obdobie "Deň potom". Predkladáme verejnosti náš pohľad na zdravotníctvo, na jeho chyby, nedostatky, ale aj náš pohľad na to, čo považujeme za podstatné, teda princípy jeho fungovania.

 

 

8. Štíhly a efektívny štát

Cieľom je postupne prehodnotiť úlohy štátu, tieto v rozumnej miere redukovať, dať príležitosť súkromnému sektoru. Z usporených prostriedkov následne pozdvihnúť kvalitu verejných služieb na úroveň kvality komerčného sektora.

 

Stav transparentného účtu strany Sloboda a Solidarita ku dňu 08.10.2019.

 

 reklama


reklama


Zdroj: netky LČ

Foto:  TASR, SITA, sas.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok