Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta
Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta
07.09.2021 15:49 Domov
Predsedovia Najvyšších súdov SR a ČR rokovali o kľúčových témach. Na čom sa zhodli?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.09.2021 15:49 Domov

Predsedovia Najvyšších súdov SR a ČR rokovali o kľúčových témach. Na čom sa zhodli?BRATISLAVA - Podujatie sa konalo dnes v Bratislave. Obaja zástupcovia justície sa zhodli na potrebe vzájomnej spolupráce v rôznych smeroch.


Predsedovia Najvyšších súdov Slovenskej a Českej republiky Ján Šikuta a Petr Angyalossy opäť pokračujú v tradícii spoločných pracovných stretnutí, ktoré na určitý čas pre pandémiu prerušili. Dnes sa stretli na pôde Najvyššieho súdu v Bratislave. Okrem iného išlo o prvé oficiálne stretnutie podpredsedov oboch súdov, Andrey Moravčíkovej a jej českého kolegu Petra Šuka.

 

Prehlbovanie spolupráce 

 

Obaja predsedovia sa opätovne zhodli na tom, že prehlbovanie vzájomnej spolupráce je do budúcna kľúčovým prvkom. Avšak nielen na úrovni predsedov a podpredsedov, ale aj medzi jednotlivými kolégiami. Spolupráca kolégií je na výbornej úrovni, čo dokazujú aj spoločné pracovné výjazdové zasadnutia.

 

Možno vás zaujmeFico vyzval Lipšica na odchod z funkcie. Označil ho za etalón špiny

 

Tie takisto zasiahla pandémia a nejaký čas sa nekonali, no aj túto tradíciu opäť obnovujú. „V októbri bude slovenské trestnoprávne kolégium hostiť českých kolegov, následne odcestujú sudcovia občianskoprávneho a obchodnoprávneho kolégia na výjazdové zasadnutie do Českej republiky,“ vysvetlil predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta.

 

Rovnocenní partneri

 

Stretnutie sa nieslo aj v znamení tém odborného vzdelávania sudcov, či už vo forme výjazdových seminárov alebo školení priamo na jednotlivých súdoch. Vedenie oboch súdov zdôraznilo aj potrebu spolupráce v prípade výberových konaní na sudcov či podporného personálu, ako sú napríklad asistenti sudcov.

 

Prečítajte si tiežGenerálny prokurátor nariadil zničiť USB kľúč s nahrávkou Gorila

 

Témou bola i organizačná štruktúra súdov či špecializácia senátov, čo na českom Najvyššom súde funguje, pretože majú iné zloženie kolégií. „Sme rovnocenní partneri, preto je naša vzájomná spolupráca samozrejmosťou. Podobní sme si v rôznych smeroch, kultúrne, názorovo i legislatívne, a tak je výmena poznatkov a skúseností úplne prirodzená. Veľmi ma teší, že sme tradíciu pravidelných stretnutí mohli opäť obnoviť,“ poznamenal predseda Najvyššieho súdu ČR Petr Angyalossy.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky.sk LD

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok