Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
07.02.2013 09:40 Zaujímavosti
Pred podpísaním úverovej zmluvy si ju pozorne prečítajte
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2013 09:40 Zaujímavosti

Pred podpísaním úverovej zmluvy si ju pozorne prečítajtePred podpísaním úverovej zmluvy si ju pozorne prečítajte - Radíme Vybaviť si rýchlo úver či poistenie neznamená zároveň aj rýchlo podpísať zmluvu a ani si ju neprečítať. Hovorí sa, že zmluvy sú na zlé časy a je to skutočne tak.


Vybaviť si rýchlo úver či poistenie neznamená zároveň aj rýchlo podpísať zmluvu a ani si ju neprečítať. Hovorí sa, že zmluvy sú na zlé časy a je to skutočne tak. V prípade bankových produktov však klientov práve zmluvy majú počas „zlých časov“ chrániť. Aj preto je dôležité pri zriaďovaní akéhokoľvek produktu nepodpisovať obchodné podmienky ani zmluvy bez prečítania, ale naopak.  
      Každý bankový produkt je naviazaný na obchodné podmienky banky a taktiež aj na zmluvu. Je dôležité prečítať si oba dokumenty pozorne a na čokoľvek, čo klientovi nie je jasné, sa opýtať. V prípade zmluvných podmienok netreba vynechať ani časti označené hviezdičkami či poznámkami pod čiarou. Dôležitá je skutočne každá jedna informácia, pod ktorú ako súhlas dávate svoj podpis.
       Pozorným naštudovaním si zmluvných podmienok sa mnohokrát podarí predísť zbytočným komplikáciám napríklad pri predčasnom splatení úveru či v prípade, že klient nie je schopný splácať úver. Pozorne si naštudujte podmienky splácania úveru či podmienky úhrady poistného, dajte pozor na to, aby ste porozumeli všetkým povinnostiam, ktoré vám zo zmluvného vzťahu budú vyplývať. Banky nie sú strašiakom a netreba sa báť opýtať na čokoľvek, čomu nerozumiete.
      Angelika Farkašová z Poštovej banky uviedla: "Dôsledne preštudovať zmluvy, preštudovať si obchodné podmienky. Tieto údaje sú zverejnené na webových stránkach bánk. Obchodné podmienky dostanete bežne a človek môže vidieť a prečítať si, aby v strese proste neriešil tú situáciu, ktorú má. Naozaj na tom obchodnom mieste si prečítať podmienky, ktoré majú niekoľko strán, je zdržiavanie času, ale vopred si naštudovať, prejsť si a ak sa niečo chcem spýtať, tak sa spýtam."

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok