Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.09.2019 15:59 Relax
Pre zamestnancov je nevyhnutné ovládať digitálne technológie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.09.2019 15:59 Relax

Pre zamestnancov je nevyhnutné ovládať digitálne technológieBRATISLAVA - Pre zamestnancov je nevyhnutné ovládať digitálne technológie. Myslí si to podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.


Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu spustil v spolupráci s Digitálnou koalíciou Národný prieskum digitálnych zručností pracovnej sily na Slovensku, ktorého cieľom je pomôcť malým a stredným podnikom pri naštartovaním rozvoja digitálnych zručností ich zamestnancov.

 

„Sme svedkami rapídnych technologických zmien, a práve preto je pre každého zamestnanca nevyhnutné vedieť a efektívne využívať digitálne zručností v praxi a v každom odvetví. Aj preto je nevyhnutné aktívne zvyšovať povedomie verejnosti o možnostiach vzdelávania, o voľných pracovných miestach, ako aj o ďalších príležitostiach, ktoré sú pre ľudí k dispozícii vďaka ovládaniu „e-zručností“, uviedol vicepremiér Raši.


Predseda výkonného výboru Digitálnej koalície Mário Lelovský považuje spustenie prieskumu za dôležitý krok v oblasti celoživotného vzdelávania.

 

 

„Zamestnávatelia majú záujem rozvíjať celoživotné vzdelávanie zamestnancov, ale potrebujú najskôr zistiť, aké zručnosti aktuálne majú a v čom by sa mali zlepšiť. Prostredníctvom prieskumu chceme tiež preveriť, čo zamestnanci naozaj ovládajú a porovnať to s tým, čo by mali vedieť,“ upresnil Lelovský.

Zamestnávatelia malých a stredných podnikov, ktorí potrebujú zistiť stav kľúčových digitálnych zručností svojich zamestnancov, sa môžu do prieskumu ešte stále zapojiť.

 

Finálny zber dát potrvá do 30. septembra. Na základe získaných poznatkov sa uskutoční séria doplňujúcich skupinových interview s vybranými zástupcami slovenských malých a stredných firiem z rôznych regiónov. Výsledná diskusia pomôže upraviť podporné mechanizmy pre ďalší rozvoj digitálnych zručností zamestnancov. Výsledky prieskumu budú spolu s rozvojovými iniciatívami predstavené v prvom štvrťroku budúceho roka.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok