Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2020Vavrinec
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ak chcete brať na dovolenku aj svojho psa či mačku, určite to treba riešiť niekoľko dní pred odchodom.
Ak chcete brať na dovolenku aj svojho psa či mačku, určite to treba riešiť niekoľko dní pred odchodom.
09.07.2019 10:32 Relax
Pravidlá pre cestovanie do zahraničia platia aj pre vašich domácich miláčikov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2019 10:32 Relax

Pravidlá pre cestovanie do zahraničia platia aj pre vašich domácich miláčikovBRATISLAVA - Pokiaľ cestujete do zahraničia a chcete so sebou zobrať aj svoje domáce zvieratko, nie je to tak úplne jednoduché. Pes, mačka alebo fretka musia mať platný pas spoločenského zvieraťa, ktorý im vydá príslušný veterinár.


Komora veterinárnych lekárov SR (KVLSR) na svojej stránke informuje, že pre vydanie pasu musí byť zviera označené mikročipom, ktorý musí spĺňať jednotnú európsku technickú normu, teda musí obsahovať 15-miestny číselný kód.

 

 

V prípade, že je zviera označené iným druhom mikročipu, je vlastník pri kontrole povinný predložiť čítacie zariadenie, ktorým sa dáta dajú odčítať. Poverený veterinár tiež musí zadať údaje z pasu do Centrálneho registra spoločenských zvierat (CRSZ), čo si môže majiteľ overiť na stránke registra.

 

 

Okrem pasu musí mať zviera, ktoré chce cestovať do niektorého z členských štátov EÚ, aj platné očkovanie proti besnote. Výnimku z tejto povinnosti majú v niektorých členských štátoch zvieratá mladšie ako tri mesiace, ak sú sprevádzané pasom a ešte neprišli do kontaktu s divými zvieratami, ktoré mohli byť vystavené infekcii. Výnimka tiež platí, ak sú takéto zvieratá sprevádzané svojimi matkami, na ktorých sú závislé.

 

 

Niektoré letecké a iné dopravné spoločnosti tiež môžu vyžadovať aj potvrdenie veterinárneho lekára o dobrej zdravotnej spôsobilosti zvieraťa na cestovanie a prepravu. Pri cestovaní do Veľkej Británie, Írska, Malty alebo Fínska je zas potrebné, aby boli zvieratá ošetrené proti Echinokokom minimálne 24 a maximálne 120 hodín pred vstupom na územie jednej z týchto krajín.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Facebook, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok