Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.10.2021 15:30 Relax
Pozrite si prehľad o stave kompatibility hier na zariadení Steam Deck
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2021 15:30 Relax

Pozrite si prehľad o stave kompatibility hier na zariadení Steam DeckSteam Deck, taktiež označovaný aj ako prenosný mini PC pre hráčov, prináša novú funkcionalitu na prehľadnosť funkčnosti digitálnych hier dostupných na tomto hernom zariadení.


Nová zmena prichádza do digitálne distribučnej platformy Steam pre zariadenie Steam Deck od spoločnosti Valve. V nej môžeme vidieť inováciu vo forme grafického identifikátora pre všetky hry v zariadení. Ide o informačné upozornenia pre nový hardvér Steam Deck. Vďaka novinke s názvom  Deck Verified majú hráči prehľad o stave kompatibility konkrétnej hry na zariadení Steam Deck.

 

 

Po novom sa v hernej knižnici objavia 4 nové kategórie na rozdelenie kompatibility hier pre Steam Deck:

 

Verified (v preklade overený) zabezpečuje bezproblémové hranie hry na zariadení Steam Deck. Ide o ideálny stav hry, kde sú splnené všetky podmienky pre kompatibilitu herného titulu so zariadením. 

 

Playable (v preklade hrateľný) poskytuje hráčom spustenie hry, no hráči sa musia pripraviť na určité obmedzenia, prípadne vlastné nastavenia a konfigurácie ovládania. 

 

Unsupported (v preklade nepodporovaný) sú označené tie hry, ktoré nie je možné spustiť. Napríklad hra je určená na VR a podobné funkcie, ktoré zabraňujú spusteniu hry. 

 

Unknown (v prekladne neznámy) tento status majú tie hry, ktoré ešte neprešli testom kontroly kompatibility pre zariadenie Steam Deck.

 

Používateľské rozhranie hernej knižnice Steame rovnako prešlo zmenou, prichádza tak nová možnosť filtrácie hier pre majiteľov zariadení Steam Deck. Nová kategória Great on Deck zoradí a zobrazí hráčom tie hry, ktoré sú 100% pripravené na hranie, a vďaka tomu zabezpečuje čo najlepší herný zážitok bez žiadnych problémov s kompatibilitou a bez zásahu do nastavení ovládania. Vďaka tomu hráči môžu jednoduchšie a prehľadnejšie vyberať tie hry, ktoré prešli verifikáciou.

 

Aké vlastnosti musí hra spĺňať, aby získala úspešné označenie Deck verified, resp. zelené označenie? Hra musí splniť tieto 4 hlavné vlastnosti, aby získala status hrateľnosti na zariadení Steam Deck. Herné tituly musia zabezpečiť správnu funkcionalitu a podporu pre akékoľvek dostupné formy vstupných prvkov. 

 

Hry by mali podporovať natívne rozlíšenie pre Steam Deck (1280x800 alebo 1280x720), aby zabezpečili hráčom správne zobrazenie a plynulosť.

 

Spustenie hier by malo byť bezproblémové a jednoducho navigovateľné. A v neposlednom rade by mali byť všetky funkcie, ktoré sú súčasťou hry podporované technológiou Proton. 

 

 

Do budúcna môžu herní vývojári požiadať o skontrolovanie týchto podmienok ešte pred samotným vložením na distribučnú platformu Steam. Zobrazenie informácie o kompatibilite so Steam Deck zariadením pomôže aj hráčom, napríklad pri rozhodovaní pred uskutočnením nákupu herného titulu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Johny Domanský

Foto:  ValveNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok