Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Respirátor
Respirátor
12.01.2022 10:17 Domov
Pozor! Na trhu máme nebezpečné respirátory
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2022 10:17 Domov

Pozor! Na trhu máme nebezpečné respirátorySlovenská obchodná inšpekcia (SOI) zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto nebezpečným výrobkom.


Ide o filtračnú tvárovú polmasku – respirátor KN95, HG – KN95, katalógové číslo výrobku dané dovozcom DB 2002. Výrobok je balený v priesvitnom celofánovom balení po 10 kusov. Priamo na respirátore je uvedené označenie KN 95. Druh nebezpečnosti: Zdravotné riziko

 

 

Na obale je uvedené: KN 95 Mask; popis vrstiev; návod na použitie; grafické symboly; norma EN 149: 2001 + A1: 2009; papierová etiketa, na ktorej je uvedený názov výrobku Respirátor triedy KN95 (FFP2) NR D, model DB2002, norma EN 149:2001 + A1:2009, adresa dovozcu, adresa výrobcu, dátum expirácie 03/2025, symboly údržby a krajina pôvodu.

 

 

Príčina nebezpečnosti: Respirátor nevyhovel požiadavke v parametri „prienik filtračného materiálu“. Filtračný materiál pri používaní dostatočne nezachytáva častice šíriace sa vzduchom pre typ respirátora FFP2. Zadržiavanie častíc filtračným materiálom pri používaní respirátora je nedostatočné, v dôsledku čoho môže cez masku prejsť nadmerné množstvo častíc alebo mikroorganizmov. Okrem vyššie uvedeného nedostatku výrobok nie je označený povinnými údajmi v zmysle osobitného predpisu, ktorý sa naň vzťahuje.

 

 

Opatrenia na ochranu trhu: SOI uložila kontrolovanému subjektu opatrenie, ktorým zakázala ďalšie sprístupňovanie nebezpečného výrobku na trhu, nariadila jeho stiahnutie z trhu a spätné prevzatie a súčasne uložila kontrolovanému subjektu povinnosť informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny.

 

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

 

Možno vás zaujme: Všeobecný lekár už nemôže predpísať liek odporučený špecialistomreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SOI/ Netky Johny Domanský

Foto:  SOINašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok