Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pápež František.
Pápež František.
21.07.2021 19:30 Zaujímavosti
Poznáme oficiálny program pápeža Františka, ktorý v septembri zavíta na Slovensko!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.07.2021 19:30 Zaujímavosti

Poznáme oficiálny program pápeža Františka, ktorý v septembri zavíta na Slovensko!Je to potvrdené, je to neskutočné! Svätý otec priletí na Slovensko v septembri tohto roku a Tlačové stredisko Svätej stolice predstavilo v dnešných hodinách jeho oficiálny program.


Nedeľa 12. septembra 2021

O 15:30 hod. bude očakávaný prílet pápeža Františka na medzinárodnom letisku v Bratislave. Svätého otca tu čaká aj prvé oficiálne prijatie. 

 

 

Prvý príhovor pápeža je naplánovaný na 16:30 hod. V programe sa píše o Ekumenickom stretnutí na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave. Po príhovore čaká pápeža súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

 

Pondelok 13. septembra 2021

O 9:15 sa pápež František presunie na Privítací ceremoniál do Prezidentského paláca v Bratislave. Následne o 9:30 sa má stretnúť s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou v "Zlatom salóne", o 10:00 s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru. To sa už všetci medzičasom presunú do záhrady Prezidentského paláca, kde čaká Svätého otca druhý príhovor v rámci oficiálnej návštevy Slovenskej republiky.  

 

 

O 10:45 sa delegácia presúva do Katedrály sv. Martina v Bratislave, kde je naplánované stretnutie pápeža s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi. Svätého otca tu čaká tretí príhovor. 

 

Súkromná návšteva centra "Betlehem" v Bratislave je naplánovaná na 16:00 hod. Odtiaľ sa pápež František o 16:45 presunie na Rybné námestie, kde sa má v pláne stretnúť s miestnou židovskou komunitou. Všetci účastníci sprievodu tu budú očakávať štvrtý príhovor Svátého otca. 

 

O 18:00 je naplánované stretnutie s predsedom parlamentu Borisom Kollárom a o 18:15 s premiérom Eduardom Hegerom na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.  

 

 

Utorok 14 septembra 2021

O 8:10 je naplánovaný odlet z hlavného mesta do Košíc. Pápež by tam mal pristáť o 9:00.

 

Z Košíc sa delegácia presunie do Prešova, kde sa o 10:30 uskutoční pred Mestskou športovou halou božská liturgia svätého Jána Zlatoústeho, ktorej bude predsedať Svätý Otec (Homília Svätého otca). 

 

O 16:00 čaká pápeža stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. v Košiciach, kde ich srdečne pozdraví. V poradí piaty príhovor prednesie pápež František o 17:00 na Štadióne Lokomotíva v Košiciach, kde sa ešte predtým stretne s mladými športovcami. 

 

 

Svätý otec nastúpi do lietadla, ktoré bude smerovať naspäť do Bratislavy o 18:30 a hodinu na to o 19:30 pristane v Bratislave už druhýkrát v rámci svojej oficiálnej cesty v SR. 

 

Streda 15 septembra 2021

V posledný deň sa pápež o 9:10 presunie do Šaštína, kde ho čaká modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni. O 10:00 bude na rade svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni (Homília Svätého Otca). 

 

 

O 13:30 sa uskutoční rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave. Pápež František opustís celou delegáciou Slovenskú republiku o 13:45, kedy nastúpi do lietadla na priamy let do Ríma. 

 

O 15:30 už hlava kaolíckej cirkvi pristane na letisku Ciampino v Ríme.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Tlačová kancelária konferencie biskupov Slovenska/Netky LC

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok