Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2023Tamara
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Už pred narodením bol vydedenecom.
Už pred narodením bol vydedenecom.
26.05.2020 06:55 Zaujímavosti
Považovali ho za chybu, ale Boh sa ho zastal
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.05.2020 06:55 Zaujímavosti

Považovali ho za chybu, ale Boh sa ho zastalZlý začiatok je niekedy predzvesťou dobrého konca. Platí to najmä v takom prípade, keď sa do deja vloží Boh.


Chyba

Pre ľudstvo je nemysliteľné žiť bezchybne. Nečíta, nepočúva a ani sa to nepíše ľahko, každý by bol radšej, ak by sa dala dosiahnuť dokonalosť, a ak by prianie si svetového mieru bolo niečo viac než len súčasť súťaže krásy. Priznať si to je ale nutné - nič nebolo, nie je a ani nebude bez vady. Človek sa dopúšťa omylu a niektorý z nich je taký veľký, že prerastie nad hlavu a je ako mátoha, čo straší vo dne aj v noci. Uzdravujúci účinok má, našťastie, vedomie, že čokoľvek a akokoľvek zlé bolo spáchané, nie je dôvod do konca života sa trápiť vinou, výčitkou a hanbou.

 

 

 

V ruinách
V Iowe sa narodilo dievča. V priebehu rokov 70. sa ako tínedžerka pošmykla. Jej prešľap vyplával na verejnosť tak, že otehotnela. Bola to beloška a chlapec, s ktorým bábätko počala, patril do komunity černochov. Vnímalo sa to ako niečo nepredstaviteľné, rodičia dievčaťa sa nezastavovali v kritizovaní. "Nielenže si si zruinovala vlastný život, ty si pokazila ešte aj život toho dieťaťa," vyčítali dcére.

 

Ultimátum
Vyvrcholilo to ultimátom. Buď sa dieťaťa navždy vzdá a posunie ho niekomu staršiemu, schopnejšiemu a múdrejšiemu, alebo sa má odsťahovať z domu. Čo na tom, že dievčina nemala kam hlavu skloniť? Ona si vybrala pôrod a výchovu, a tak sa zbalila a odišla do Kalifornie.

 


Boj o prežitie
Neverila, že by niečo dobré pribehlo aj k nej. Upadla do užívania drog, každodenná realita sa pretavila v boj o prežitie. Keď raz postávala na ulici, podišla k nej žena. Zvestovala jej, že Boh ju miluje, a že sa s ním môže vysporiadať. Nemusí sa trápiť nepokojom, ponúka sa jej odpustenie. Slobodná matka neváhala, ulica sa stala svedkom jej odovzdania sa Bohu a vyznania hriechov.

 


Israel
Od ženy si prevzala Bibliu. Námatkovo ju otvorila, prilepila oči na riadok a zistila, že je tam vpísané slovo Israel. "Israel," prehlásila so slzami v očiach, "tak sa volá môj syn."

 

Hudba
A jej syn? Spočiatku mal zmätené detstvo. Je beloch a či černoch a prečo je považovaný za chybu? Už v útlom veku chlapec objavil, že Boh ho poctil neobyčajným talentom. Prejavoval sa v spievaní, ako aj v nadaní skladať piesne. Rok po roku mužnel a rozvíjal dar.
Dnes ho Amerika (a nielen tá), pozná pod menom Israel Houghton ako jedného z najvýraznejších hudobníkov v rámci kresťanskej scény. A keby len to! Je aj držiteľom ocenenia Grammy. Spieva pre svojho Stvoriteľa. Nie je chybou, je tu, pretože Boh to tak chcel.

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok