Posledný Hull zdolal Liverpool 2:0 a v tabuľke postúpil na 18. miesto

NETKY.SK • 4 Február 2017, 18:46 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn zvládli ostro sledovaný duel 24. kola anglickej Premier League, keď doma zvíťazili v šlágri nad Arsenalom Londýn 3:1.

V londýnskom derby padali góly hlavne na strane domácich, už v 13. minúte otvoril hlavičkou skóre stretnutia Marcos Alonso, na ktorého dorážku už nestihol brankár Arsenalu Petr Čech zareagovať.

Vedenie poistil po prestávke Eden Hazard, po krásnej individuálnej akcii prešiel zo stredu ihriska až do pokutového územia, kde medzi dvoma obrancami hostí umiestnil svoju strelu do bránky. Trénerovi Antoniovi Contemu vyšlo striedanie v závere zápasu, hneď pri prvom dotyku s loptou zaznamenal Cesc Fabreagas tretí gól svojho tímu. V nadstavenom čase skorigoval skóre zápasu hosťujúci Olivier Giroud.

Chelsea tak vrátila svojmu súperovi prehru zo septembra a na čele tabuľky má pred svojím sobotňajším súperom náskok už dvanásť bodov.

Hull City po zisku bodu na ihrisku Manchestru United v uplynulom kole zaznamenal tri body proti ďalšiemu favoritovi, keď na domácom trávniku zdolal Liverpool 2:0 a odpútal sa z posledného miesta tabuľky. Tím Jürgena Kloppa tak ťahá šnúru už piatich ligových zápasov bez víťazstva v rade.

V súboji dvoch tímov z dna tabuľky zvíťazil Sunderland na pôde Crystal Palace 4:0 a bodovo sa dotiahol na svojho tabuľkového suseda.

Strelecké hody videli diváci v Goodison Parku, kde domáci Everton vyhral nad Bournemouthom 6:3. keď štyri góly "karameliek" zaznamenal Romelu Lukaku.

Premier League - 24. kolo:

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 3:1 (1:0)

Góly: 13. Alonso, 53. Hazard, 85. Fabregas - 90+1. Giroud

Hull City - FC Liverpool 2:0 (1:0)

Góly: 44. N'Diaye, 84. Niasse.

Crystal Palace - Sunderland 0:4 (0:4)

Góly: 10. L. Kone, 43. Ndong, 45.+1, 45.+3 Defoe.

Southampton - West Ham United 1:3 (1:2)

Góly: 13. Gabbiadini - 14. Carroll, 45. Obiang, 52. Noble.

Everton - Bournemouth 6:3 (3:0)

Góly: 1., 29., 83., 85. Lukaku, 24. McCarthy, 90.+4 Barkley - 59., 70. King, 90. Arter.

Watford - Burnley 2:1 (2:0)

Góly: 10. Deeney, 45.+2 Niang - 78. Barnes (z 11 m). ČK: 6. Hendrick.

West Bromwich Albion - Stoke City 1:0 (1:0)

Gól: 6. Morrison.