Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Generálny prokurátor Maroš Žilinka
Generálny prokurátor Maroš Žilinka
23.01.2021 16:40 Domov
Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2021 16:40 Domov

Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúryŠpeciálna prokuratúra preverí, či nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z trestných činov korupcie v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť.


Zástupca špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry preverí, či v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť z Operačného programu Kvalita životného prostredia Ministerstvom životného prostredia SR vo výške takmer 390 tisíc eur, nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z trestných činov korupcie.

 

 

Informácia vyvolala v radoch opozície podozrenia z konfliktu záujmov. Podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia Richard Raši preto vyzval ministra životného prostredia Jána Budaja, aby odstúpil z funkcie. Ministerstvo životného prostredia SR reagovalo stanoviskom, v ktorom uviedlo, že občianske združenie si podalo žiadosti o dotácie ešte v roku 2019, keď rezort viedlo bývalé vedenie.

Všetky projekty sú podľa Budaja zároveň posudzované po administratívnej aj odbornej stránke viacerými sekciami, ktoré v danej veci nie sú v konflikte záujmov. Celou vecou sa ešte bude zaoberať oddelenie vnútorného auditu, na ktoré minister podá podnet. Zároveň sa obrátil na Ministerstvo financií , ktoré zastupuje Európsku úniu pri dohľade nad zákonnosťou európskych dotácií. Pavol Kalinský sa niekoľko hodín po zverejnení informácie vzdal funkcie externého poradcu premiéra.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Maroš Žilinka - generálny prokurátor SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok