Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister obrany SR Jaroslav Naď prijíma ruku veľvyslanca Poľskej republiky Krzysztofa Strzałku na rezorte obrany SR.
Minister obrany SR Jaroslav Naď prijíma ruku veľvyslanca Poľskej republiky Krzysztofa Strzałku na rezorte obrany SR.
18.06.2020 14:19 Domov
Posilňovanie V4 pomôže k plneniu výziev v rámci celej EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.06.2020 14:19 Domov

Posilňovanie V4 pomôže k plneniu výziev v rámci celej EÚBRATISLAVA - Minister obrany Jaroslav Naď dnes v priestoroch rezortu obrany prijal veľvyslanca Maďarska Tibora Petőa a následne veľvyslanca Poľskej republiky Krzysztofa Strzałku, ktorí sa mu pri tejto príležitosti predstavili vo svojich funkciách. Počas úvodného stretnutia diskutovali o aktuálnych témach bilaterálnej obrannej a vojenskej spolupráce.


Výhodná poloha aj smerovanie 

Šéf rezortu obrany predstavil veľvyslancom priority a ciele vlády SR v oblasti obrany a zaujímal sa tiež o možnosti rozvoja spolupráce v oblasti domáceho obranného priemyslu.

 

"Geopolitický priestor Slovenska, ako aj jeho euroatlantické smerovanie nám poskytuje vynikajúcu príležitosť na rozvíjanie a utužovanie vzájomných vzťahov s našimi partnermi a susedmi aj v politicko-vojenskej oblasti, či už na bilaterálnej úrovni, ako aj v rámci Vyšehradskej skupiny," povedal na oboch stretnutiach minister obrany Jaroslav Naď.

 

 

Menšia spolupráca prospieva väčšej

Pri tejto príležitosti zároveň vyzdvihol vynikajúcu úroveň vzťahov medzi Maďarskom a Poľskou republikou. "Posilňovaním regionálnej spolupráce krajín V4 môžeme spoločne prispieť k ešte efektívnejšiemu riešeniu výziev na celoeurópskej úrovni," dodal.

 

Záväzok v NATO a vpylv koronavírusu

Šéf rezortu obrany diskutoval s veľvyslancami aj o plnení záväzkov, ktoré týmto krajinám vyplývajú z členstva v NATO a EÚ. V tejto súvislosti zároveň spomenul záväzok vynakladať 2 % HDP na obranné výdavky do roku 2024, ako aj to, že súčasné vedenie rezortu bude hľadať riešenia, ako tento záväzok naplniť, keďže pandémia bude mať vplyv aj na verejné financie a následne aj na rozpočet ministerstva obrany. Pozornosť bola venovaná aj prioritám a cieľom rezortu. Minister Naď v tejto oblasti zdôraznil nevyhnutnosť aktualizácie Bezpečnostnej a Obrannej stratégie SR, čo patrí medzi hlavné priority súčasného vedenia rezortu.

 

Vyzdvihnutie spolupráce v oblasti armády 

Minister Naď taktiež ocenil spoluprácu ozbrojených síl medzi Slovenskom a Maďarskom, ako aj Slovenskom a Poľskou republikou v oblasti vojenského vzdelávania, výcviku a účasti na medzinárodných cvičeniach vrátane spolupráce s poľským Veliteľstvom síl pre špeciálne operácie, ktorá je dlhodobo na výbornej úrovni. Počas stretnutia hovorili aj o možnostiach cezhraničnej spolupráce, ako aj o nasadení príslušníkov ozbrojených síl v misiách a operáciách pod vedením NATO a EÚ.

 

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, Pixabay,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok