Portugalsko i Belgicko bodovali naplno, Gréci vydreli remízu

NETKY.SK • 14 November 2016, 08:16 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Holandska vyhrali v nedeľňajšom dueli európskej zóny kvalifikácie MS 2018 na ihrisku Luxemburska 3:1.

O triumfe rozhodli až po zmene strán a v tabuľke A-skupiny poskočili na druhú priečku s trojbodovým mankom na lídra Francúzsko.

Holanďania čakali na pôde outsidera na prvý gól do 36. minúty, keď sa zblízka presadil Arjen Robben. Domáci ale odpovedali ešte do prestávky, po faule Joshuu Breneta v pokutovom území premenil nariadenú penaltu Maxime Chanot. Väčší pokoj na kopačky hostí priniesol až zásah Memphisa Depaya v 58. minúte a ten istý hráč v závere potvrdil náskok svojho tímu. V druhom zápase skupiny vyhrali Bulhari doma nad Bieloruskom 1:0.

Na čele B-skupiny sú naďalej bez straty bodu Švajčiari. V nedeľu si v Luzerne podľa očakávania poradili s Faerskými ostrovmi 2:0. Po necelej polhodiny hry sa gólovo presadil Eren Derdiyok, skóre spečatil sedem minút pred koncom Stephan Lichtsteiner. Majstri Európy z Portugalska zaostávajú za "helvétmi" o tri body, keď nad Lotyšskom vyhrali 4:1. Cristiano Ronaldo dal v prvom polčase gól z pokutového kopu a po hodine hry si loptu opäť postavil na biely bod, no trafil iba žrď. V 67. minúte Lotyši šokovali tribúny vyrovnávajúcim zásahom Artursa Zjuzinsa, no prekvapenie zažehnal o chvíľu neskôr William Carvalho. V závere ešte Ronaldo svojim druhým gólom a Bruno Alves zavŕšili skóre. Maďari zvládli úlohu favorita v Budapešti, nad Andorrou vyhrali hladko 4:0.

Belgičania inkasovali v H-skupine vôbec prvý gól, no s Estónskom si bez problémov pripísali tri body po demontáži súpera 8:1. V kvalifikácii sú tak po štyroch dueloch naďalej stopercentní s úctyhodným skóre 21:1. Gréci vydreli bod s Bosnou a Hercegovinou, na 1:1 vyrovnal v 95. minúte Georgios Tzavellas. Hosťom predtým pomohol vlastný gól brankára Orestisa Karnezisa, keď sa do neho odrazila lopta od žrde po priamom kope Miralema Pjaniča. Prvé body nazbieral Cyprus, ktorý v Nikózii zdolal Gibraltár 3:1.

kvalifikácia MS 2018 - Európa, nedeľa:

A-skupina

Sofia:

Bulharsko – Bielorusko 1:0 (1:0)

Gól: 10. I. Popov, ČK: 90.+2 Hleb (Biel.)

Portugalsko – Lotyšsko 4:1 (1:0)

Góly: 28. a 85. Ronaldo (prvý z 11m), 70. Carvalho, 90.+2 Bruno Alves - 67. Zjuzins

Cyprus – Gibraltár 3:1 (1:0)

Góly: 29. Laifis, 65. Soteriou, 87. Sielis - 51. L. Casciaro, ČK: 80. Mascarenhas-Ilivero (Gib.)

Brusel:

Belgicko – Estónsko 8:1 (3:1)

Góly: 16. a 68. D. Mertens, 83. a 88. R. Lukaku, 8. Meunier, 25. Hazard, 62. Carrasco, 64. Klavan (vlastný) – 29. Anier

Pireus:

Grécko – Bosna a Hercegovina 1:1 (0:1)

Góly: 90.+5 Tzavellas - 32. Karnezis (vlastný), ČK: 80. Papadopoulos - 80. Džeko