Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2020Jarolím
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.04.2017 13:01 Domov
Poradenské centrá poskytli služby už 217 ženám zažívajúcim násilie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.04.2017 13:01 Domov

Poradenské centrá poskytli služby už 217 ženám zažívajúcim násilieTRNAVA – Mimovládna organizácia Aliancia žien Slovenska ukončila realizáciu projektu, ktorého cieľom bolo otvoriť nové akreditované poradenské centrá pre ženy zažívajúce násilie a ich deti v mestách Trnava a Trenčín. Centrá vznikli vďaka podpore nórskych fondov a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorá predstavovala sumu 72.283 eur.


Ich zriadenie bolo reakciou na výsledky monitoringu Inštitútu pre výskum práce a rodiny, podľa ktorého práve v Trnavskom a Trenčianskom samosprávnom kraji tieto služby chýbali, prípadne neboli dostatočné vzhľadom na kritériá minimálnych štandardov Rady Európy. Aktivity projektu sa začali v novembri 2014. Poradenské centrum v Trnave začalo poskytovať poradenstvo pod záštitou odborného garanta projektu už v októbri roku 2015, pod vlastnou akreditáciou od januára 2016. Založenie poradenského centra v Trenčíne sa stretlo s množstvom miestnych problémov a fakticky spustilo prácu až v apríli 2016.

 

Špeciálne vyškolené poradkyne poskytujú v centrách špecializované sociálne, psychologické, ekonomické a právne poradenstvo. Počas fungovania poradenských centier využilo ich služby celkovo 217 žien, ktoré sa stali obeťami násilia zo strany svojho partnera. Poradkyne poskytli ženám a ich deťom, traumatizovaných násilím, pomoc a podporu pri riešení ich situácií v rozsahu 825 hodín, informovala Veronika Vajdová z Aliancie žien Slovenska, ktorá projekt zastrešovala. Partnermi projektu boli Trenčiansky a Trnavský samosprávny kraj a miestne úrady práce, sociálnych vecí a rodiny.

 

Udržateľnosť projektu je v súčasnosti závislá na ďalšej finančnej podpore, ktorá by mala byť poskytnutá pobočke zo strany samosprávneho kraja alebo mesta. V Trnave sa podarilo naštartovať dobrú spoluprácu s odborom sociálnej pomoci Trnavského samosprávneho kraja. Trenčianska pobočka finančnú ani inú podporu nezískala.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok