Poprad zvíťazil nad dvadsiatkou 7:3 vo vloženom zápase extraligy

NETKY.SK • 27 September 2013, 08:08 • 2 min

POPRAD - V úvode zápasu pritlačili slovenskí reprezentanti do 20 rokov extraligistov z Popradu vo vlastnom pásme, ale gól padol na opačnej strane. V prvej presilovke Popradu sa presadil Drábek, keď do odkrytej časti bránky dorazil Sýkorov nahodený puk do bránkoviska. V 9. min odpovedali hostia: peknú kombinačnú akciu elitnej formácie juniorky zakončil blafákom Skalický - 1:1.

Vedenie na hokejky "kamzíkov" vrátil o minútu Jabrocký, jeho gól musel potvrdiť až videorozhodca. Už na 3:1 zvýšil Takáč, ktorý ťažil z čiernej práce pri napádaní rozohrávky od spoluhráča Belluša.

Prostrednú časť hry začali lepšie domáci. Skúsený Kroták vystihol zlú rozohrávku hostí vo vlastnej tretine a strelou do horného rohu dal štvrtý popradský gól. Domáci si utvárali príležitosti aj v ďalšom priebehu, na 5:1 dal v 32. min z tesnej blízkosti Paukovček. Rozhodnutý zápas si Popradčania začali komplikovať, Valjent nachytal nepripraveného Srnca ľahkou umiestnenou strelou k prvej tyči - 5:2. V závere druhej tretiny juniori dobre zahrali presilovku, hneď po návrate vylúčeného Belluša telom tečoval Gachulincovu strelu Minárik a hostiteľom poslal do šatne gól na druhú prestávku.

Chuť po vyrovnaní bolo na juniorských reprezentantoch vidieť aj po druhej prestávke. Svoje šance nevyužili Báčik, Valjent ani Koyš. Upokojenie priniesol až presilovkový gól Paločka v 56. min. Záver patril popradským hokejistom, Belluš stanovil na konečných 7:3.

HK Poprad - HK Orange 20 7:3 (3:1, 2:2, 2:0)
Góly: 5. Drábek (T. Sýkora, Jabrocký), 10. Jabrocký (T. Sýkora, Drábek), 18. S. Takáč (Belluš, Paločko), 21. A. Kroták, 32. L. Paukovček (Marek Nagy, McNamara), 56. Matúš Paločko (Belluš, Fabian), 60. Belluš (Fabian, S. Takáč) - 9. Skalický (Šimun, Tibenský), 36. Valjent (Horanský), 40. Minárik (Gachulinec, P. Koyš)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bednár, Snášel, 578 divákov

Poprad: Srnec - Gaborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, Kurali, Nitriansky, Vojsovič - A. Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták - Drábek, Jabrocký, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, M. Nagy - Belluš, L. Paukovček, P. Gápa
HK Orange: Pajpach - Luža, Gachulinec, Bačik, M. Mikuš, Palovič, Rusina, Valjent, E. Černák - Šimun, Skalický, Tibenský - Minárik, Mlynčár, P. Koyš - Schroner, Dom. Rehák, M. Trenčan - Horanský, R. Gašpar, Rzavský

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner HK Poprad): "Potrebovali sme vyhrať a bodovať, podriadili sme tomu všetko. S herným prejavom nie som spokojný, bolo tam veľa vecí, na ktorých musíme pracovať. Dali sme síce sedem gólov, ale vzhľadom na piatkový ťažký zápas ich nebudem hodnotiť. Dvadsiatka sa mi páčila, v niektorých momentoch nás dostávala do úzkych. Výsledok nezodpovedá priebehu hry, ale na nás bolo cítiť piatkový dôležitý zápas, ktorý musíme zvládnuť. Dôležité sú tri body."

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Mrzí ma vysoký výsledok 7:3. Výkon, ktorý sme predviedli, nebol až taký zlý, aby sme dostali sedem gólov. Hrali sme dobrý, bojovný a snaživý hokej. Poprad zahral dobre presilovky, stále viedol a my sme len doťahovali manko, čo bolo pre nás náročné. Herný prejav sme si držali, na úzkom popradskom klzisku bolo všetko rýchlejšie, svižnejšie, s veľkým množstvom osobných súbojov. Títo chlapci potrebujú odohrať práve takéto stretnutia."