Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
15.03.2023 13:47 Domov
Polícia vyšetruje podvody cez internet na ľuďoch z okresu Humenné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.03.2023 13:47 Domov

Polícia vyšetruje podvody cez internet na ľuďoch z okresu Humenné



HUMENNÉ - Polícia vyšetruje dva prípady podvodov cez internet na ľuďoch z okresu Humenné. V oboch policajný vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie pre trestný čin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku spáchaného v súbehu s trestným činom podvodu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


V prvom prípade 25-ročná žena z obce Belá nad Cirochou prostredníctvom sociálnej siete ponúkala na predaj rôzne oblečenie. "E-mailom bola kontaktovaná od záujemcu, ktorému mala potvrdiť predaj, a to cez odkaz, ktorý dostala. Žena v presvedčení, že predáva, vyplnila údaje v mobilnej aplikácii svojej banky. Neskôr však zistila, že bez jej vedomia a súhlasu bolo z jej bankového účtu zrealizovaných niekoľko transakcií, celkovo vo výške najmenej 1400 eur," uviedla Ligdayová.

 

Neznámy páchateľ prostredníctvom internetu spôsobil škodu aj 48-ročnému mužovi z obce Vyšný Hrušov. "Dňa 14. februára dopoludnia muž pod hlavičkou jednej z bankových inštitúcií dostal e-mail, v ktorom ho informovali o zmenách, ktoré sa uskutočňujú a týkajú sa aktualizácie i obnovenia prístupu do aplikácie banky. Muž na odkaz reagoval, vyplnil a potvrdil všetky údaje o karte i účte," priblížila Ligdayová. Ako povedala, potom boli z mužovho účtu bez jeho súhlasu zrealizované platby vo výške 1070 eur v prospech obchodníka v Amsterdame. 



reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  FB Polícia SR - Prešovský kraj



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok