Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava -4°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Polícia SR
Polícia SR
20.10.2021 15:37 Domov
Polícia neľútostne spacifikovala muža s barlou! Ako to však bolo naozaj?
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2021 15:37 Domov

Polícia neľútostne spacifikovala muža s barlou! Ako to však bolo naozaj?Video, na ktorom vidno policajtov stojacich nad mužom s barlou, sa šírilo extrémnou rýchlosťou. Navzájom po sebe kričali a olej do ohňa prilieval i autor videa. Vykresľovalo však toto video realitu?


Situácia údajne vznikla kvôli tomu, že  muž s barlou si odmietol nasadiť rúško. Ležal na zemi, vykrikoval akési paragrafy a príslušníci polície ho vyzývali, aby sa postavil a odišiel s nimi. Policajt dokonca ponúkol mužovi pomoc. Ten sa však odmietol postaviť.  Video síce nezachytilo výraznú agresivitu, ani násilie, ale zachytilo opodstatnený policajný zásah, z ktorého si množstvo ľudí zobralo len to, čo chcelo.

 

 

Spomínané video zverejnil na sociálnej sieti muž menom Alesio Reisel. Polícia reagovala: "Užívateľský profil Alesio Reisel zverejnil na Facebooku video zo služobného zákroku voči osobe, ktorá doslova vyhľadáva policajné hliadky, dôkazom sú aj videá na Facebooku z minulých dní. V tomto prípade však autor videa manipuluje s faktami a jeho jediným cieľom je vyvolávanie emócií," napísala na sociálnej sieti.

 

Prečítajte si: Bežné lieky na cholesterol dokážu pomôcť pri koronavíruse!

 

Polícia SR - Trenčiansky kraj okomentovala zásah policajtov v Prievidzi takto: "Hliadka polície OO PZ v Prievidzi bola na základe oznámenia vyslaná na Okresný úrad, kde sa mala nachádzať osoba, ktorá si mala odmietnuť prekryť horné dýchacie cesty a tiež mala odmietnuť opustiť budovu. Policajti opakovane vyzvali túto osobu, aby si prekryla horné dýchacie cesty a po márnej výzve osobu vyzvali v zmysle zákona na preukázanie totožnosti. Pretože osoba nevedela hodnoverne preukázať svoju totožnosť, bola v zmysle zákona predvedená na Obvodné oddelenie PZ. Keďže osoba kládla odpor, policajti použili v zmysle zákona donucovacie prostriedky."

 

Muž sa správal arogantne, zvyšoval hlas a nespolupracoval s políciou. Taktiež ignoroval povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest.

 

V nižšie vloženom príspevku polície nájdete odkaz na video z policajného zásahu. 

 

 

"Od začiatku sa správal arogantne a nemal záujem s policajtmi komunikovať. Vyjadroval sa v zmysle, že pre neho žiadne pravidlá neplatia a nech mu ukážu zákon. Policajti denne vykonávajú tisíce kontrol, pričom takéto arogantné správanie je výnimočné. Občania sú v drvivej väčšine prípadov chápaví a bez akýchkoľvek problémov s hliadkami slušne komunikujú," dodala polícia a vysvetlila: "To, že tretia vlna je tu, plnia sa nám nemocnice a denne máme tisícové prírastky, si policajti nevymysleli. V tak kritickej situácii je nevyhnutné, aby polícia konala a podieľala sa na dohľade nad dodržiavaním mimoriadnych opatrení. Nosenie rúšok je to najmenej, čo občania môžu urobiť."

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Muž zabíjal v centre mesta! Použil luk a šípy

 

  reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Facebook Polícia SR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASR/ Facebook Polícia SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok