Testovaných na slovensku
188235
Infikovaných na slovensku
1528
Infikovaných svetovo
6866121
Úmrtí svetovo
398535
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. jún. 2020Norbert
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
18.03.2020 14:33 Doprava
Policajti nebudú pokutovať vodičov za niektoré neplatné doklady
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.03.2020 14:33 Doprava

Policajti nebudú pokutovať vodičov za niektoré neplatné dokladyBRATISLAVA - Policajti nebudú do odvolania ukladať sankcie kamionistom a vodičom z povolania, ktorým dňom 15. marca uplynula platnosť niektorých dokladov.


Ide o osvedčenia vozidla na prepravu ADR (prepravu nebezpečných vecí) alebo preukazu vodiča ADR.

 

Týka sa to zákona o cestnej doprave, protokolu z periodickej prehliadky záznamového zariadenia alebo karty vodiča, ktorá je určená na prevádzku vozidla vybaveného záznamovým zariadením podľa zákona o používaní záznamového zariadenia v cestnej doprave a kvalifikačnej karty vodiča podľa zákona o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov. O tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová

 

 

Preprava nebezpečných vecí
Spresnila, že uvedené platí aj pre doklady o zdravotnej spôsobilosti vodičov, pre ktorých táto povinnosť vyplýva z ustanovenia zákona o cestnej premávke a doklady o psychickej spôsobilosti vodičov, pre ktorých táto povinnosť vyplýva z ustanovenia zákona o cestnej premávke.

 

V Slovenskej republike je možné vykonávať prepravu nebezpečných vecí, aj na základe osvedčenia o schválení vozidla na prepravu ADR, ktorého platnosť skončila po 15. marci 2020.

Predĺženie platnosti osvedčenia o schválení vozidla na prepravu ADR sa vykonáva prostredníctvom technickej kontroly na prepravu nebezpečných vecí v priebehu jedného mesiaca pred dátumom platnosti alebo po tomto dátume platnosti.

 

Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie v Slovenskej republike a z dôvodu zatvorenia všetkých staníc technickej kontroly sa do tejto lehoty nebude započítavať lehota zatvorenia staníc technickej kontroly, čo znamená, že prevádzkovatelia vozidiel budú mať dostatočnú lehotu na vykonanie technickej kontroly na prepravu ADR.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok