Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.07.2018 11:37 Utečenci
Policajné odbory v Nemecku kritizujú plán vlády na tranzitné centrá pre migrantov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.07.2018 11:37 Utečenci

Policajné odbory v Nemecku kritizujú plán vlády na tranzitné centrá pre migrantovBERLÍN - Nemecké policajné odbory vo štvrtok kritizovali plán spolkovej vlády na vytvorenie uzavretých tranzitných centier pre migrantov na hranici s Rakúskom.


Podľa ich hodnotenia ide o právne problematický a ťažko realizovateľný zámer, ktorý povedie k tomu, že migranti budú vstupovať do Nemecka z iných krajín.

 

"Je to neúplný výtvor, pretože nezohľadňuje iné nemecké hranice," povedal zástupca predsedu policajnej odborovej organizácie GdP Jörg Radek s poukázaním na "vyhýbavý pohyb" migrantov.

 

"Následkom bude pravdepodobne to, že po dvoch alebo troch mesiacoch zostanú tranzitné centrá v Bavorsku prázdne a dôjde k nárastu niekde inde," citovala ho agentúra DPA.

 

Analýza GdP, ktorú má DPA k dispozícii, kritizuje okrem iného porušenie zásady rovnakého zaobchádzania: migrantov by na bavorsko-rakúskej hranici zadržiavali, pokým hranice Nemecka s inými krajinami by mohli voľne prekračovať. Za účelnejšie Radek považuje iný návrh kancelárky Angely Merkelovej i ministra vnútra Horsta Seehofera na policajné kontroly za hranicami.

 

Odbory GdP tiež odmietli ako právne neobhájiteľnú "fikciu" myšlienku toho, že plánované centrá pre migrantov nebudú pokladané za nemecké územie - podobne, ako to je pri tranzitných zónach na letiskách. Upozornili v tejto súvislosti na rozhodnutie Spolkového súdneho dvora z roku 2015, z ktorého vyplýva, že ak cestujúci fyzicky prekročí hranicu Nemecka s iným štátom schengenského priestoru, znamená to, že vstúpil na nemecké územie. Pri letoch z iných krajín Schengenu je za hranicu považované letisko.

 

Z právneho hľadiska by podľa GdP bolo tiež neisté, ako dlho by mohli migrantov zadržiavať. Zákon totiž určuje, že ľudia môžu byť zadržiavaní len 24 hodín, ak nie sú dôkazy, že spáchali trestný čin, uviedol Radek s tým, že za takýto krátky čas nemožno, najmä počas víkendov, dospieť k potrebným dohodám o navrátení migrantov do iných krajín.

 

Aj rozhodnutie, či žiadateľ o azyl už podlieha azylovému konaniu v inom štáte EÚ, je "v praktickej službe kontroly hraníc sotva možné urobiť v potrebnej rýchlosti", konštatuje analýza. Plány nemeckej vlády, avizované po ostrom spore koaličných strán okolo azylovej politiky, hovoria o tom, že zadržaní migranti, ktorí už podali žiadosť o azyl v inej krajine EÚ, by mali byť umiestnení v tranzitných centrách, odkiaľ by ich mali do príslušného štátu vrátiť.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok