Poliaková iba kúsok od pódiového umiestnenia

NETKY.SK • 16 December 2016, 16:32 • 2 min

OBERTILLIACH - Slovenská biatlonistka Terézia Poliaková predviedla bezchybnú streľbu a skončila tesne za pódiovými priečkami na štvrtej pozícii v piatkových vytrvalostných pretekoch žien na 15 km v rámci 3. kola IBU Cup-u v rakúskom Obertilliachu.

Za víťaznou Karolin Horchlerovou zaostala o 35,8 s, od medailového umiestnenia ju delilo 5,6 sekundy, aj tak si však utvorila svoje kariérne maximum. Zároveň napodobnila svoju reprezentačnú kolegyňu Janu Gerekovú, ktorá bola štvrtá v stíhacích pretekoch v 2. kole IBU Cup-u v talianskom Ridnaun-Val Ridonnna. Z ďalších troch Sloveniek v štartovom poli obsadila Alžbeta Majdišová 47. miesto, Veronika Machyniaková s rovnako troma chybnými výstrelmi bola 54. a Anna Netíková sa so siedmimi omylmi na strelnici zaradila na 76. pozíciu.

Francúzsky biatlonista Antonin Guigonnat zvíťazil vo vytrvalostných pretekoch na 20 km. Pred druhým v poradí Jurijom Šopinom z Ruska mal vyše polminútový náskok, tretí skončil Nemec Florian Graf. Všetci medailisti na strelnici raz trafili vedľa. Z trojice Slovákov si najlepšie počínal Michal Kubaliak, ktorý vybehol na trať ako prvý, vo výsledkovej listine mu patrila 44. priečka za čas o 4:38,4 min horší ako víťaz a s troma chybnými výstrelmi. Rovnako na strelnici pochodil aj Ondrej Kosztolányi, ale so slabším bežeckým výkonom to stačilo len na 67. miesto. Henrich Lonský netrafil štyri terče a klasifikovali ho na 88. priečke zo 118 pretekárov, ktorí dokončili.