Pole position na VC Americas MotoGP pre Márqueza

NETKY.SK • 10 Apríl 2016, 14:34 • 2 min

AUSTIN - Španielsky jazdec Marc Márquez zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii triedy MotoGP pred nedeľňajšou Veľkou cenou Americas MS cestných motocyklov v americkom Austine.

Dvadsaťtriročný dvojnásobný majster sveta (2013, 2014) jazdiaci na Honde vyhral s náskokom 69 tisícin sekundy pred krajanom Jorgem Lorenzom z Yamahy. Tretí bol Lorenzov tímový kolega Valentino Rossi s odstupom takmer pol sekundy. Márquez vyhral v tejto sezóne druhú kvalifikáciu a celkovo 32. v kariére v MotoGP. Nedeľňajšie preteky v najsilnejšej kubatúre štartujú o 21.00 h SELČ.

Výsledky - Veľká cena Americas cestných motocyklov - MotoGP - kvalifikácia - sobota: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 2:03,188 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha +0,069 s, 3. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +0,456, 4. Andrea Iannone (Tal.) Ducati +0,725, 5. Maverick Viňales (Šp.) Suzuki +1,059, 6. Cal Crutchlow (V. Brit.) Honda +1,077