Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres

Maroš
Šefčovič
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2019Vincent
BratislavaBratislava -7°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.10.2018 12:00 Ekonomika
Pokiaľ chce zdravotnú poisťovňu zmeniť dôchodca, nemusí to nahlasovať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.10.2018 12:00 Ekonomika

Pokiaľ chce zdravotnú poisťovňu zmeniť dôchodca, nemusí to nahlasovaťBRATISLAVA - Pokiaľ poberáte akýkoľvek dôchodok, teda sirotský, vdovský, vdovecký, predčasný starobný, starobný alebo invalidný dôchodok, ste povinný nahlásiť najmä zmenu adresy na doručovanie zásielok, prípadne dôchodkovej dávky, zmenu čísla účtu, na ktorý sa dôchodok poukazuje, resp. zmenu mena a priezviska.


"V poisťovni sa stretávame s tým, že nám dôchodcovia zvyknú posielať fotokópie potvrdenia o zmene zdravotnej poisťovne alebo zmene občianskeho preukazu. Tieto zmeny však nie je potrebné nahlasovať," radí hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

 

Hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder

Zdroj: TASR

 

Zmenu osobných údajov, ako uvádza, môžu poberatelia dôchodkových dávok nahlásiť osobne v ústredí či v ktorejkoľvek pobočke Sociálnej poisťovne alebo písomne. Pre nahlasovanie zmien osobných údajov nie je určené tlačivo, tieto zmeny je potrebné nahlásiť neformálnym listom, v ktorom nesmú chýbať identifikačné údaje poberateľa dôchodku, najmä rodné číslo a jeho podpis.

 

Zmenu čísla účtu je možné nahlásiť prostredníctvom tlačiva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke alebo Žiadosť o poukazovanie dôchodkových dávok na účet manžela/manželky dôchodcu, ktoré sú dostupné na webe Sociálnej poisťovne.

 

 reklama


Zdroj: TASR, netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok