Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Všetky tri poisťovne vracajú najviac maloletým poistencom.
Všetky tri poisťovne vracajú najviac maloletým poistencom.
22.09.2020 14:44 Domov
Poisťovne vracajú svojim klientom viac ako 5 mil. eur za doplatky na liekoch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.09.2020 14:44 Domov

Poisťovne vracajú svojim klientom viac ako 5 mil. eur za doplatky na liekochBRATISLAVA - Zdravotné poisťovne v týchto dňoch opäť vracajú poistencom peniaze v rámci ochranného limitu na doplatky za lieky. Takmer štvrť miliónu poistencov posielajú za druhý štvrťrok tohto roka viac ako 5,5 milióna eur. Poistenci ich dostávajú automaticky na účet alebo poukážkou, nie je potrebné o ne žiadať.


V prípade Všeobecnej zdravotnej poisťovne ide o 182 731 poistencov a sumu vyše 3,8 milióna eur, priblížil jej hovorca Matej Neumann. "Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 43 384 dôchodcov, 132 247 držiteľov preukazu ŤZP, 6.700 detí do šesť rokov veku a 400 detí do šesť rokov veku so zdravotným postihnutím," doplnil. Najvyšší vrátený doplatok je pre 11-ročného poistenca vo výške 9 661 eur.

 

 

Zdravotná poisťovňa Dôvera vracia 58 000 poistencov sumu 1,36 milióna eur. "Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 13 931 dôchodcov, 37 389 držiteľov preukazu ŤZP, 6 761 detí do šesť rokov veku a 258 detí do šesť rokov veku so zdravotným postihnutím," povedal PR špecialista poisťovne Matej Štepianský. Najviac, 5450 eur, sa vracia štvorročnému chlapcovi.

 

 

V prípade Union ZP ide 15 358 poistencov a sumu 373 943 eur, ozrejmila jej hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová. "Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 1990 dôchodcov, 6872 držiteľov preukazu ŤZP, 2547 detí do šesť rokov veku a 81 detí do šesť rokov veku so zdravotným postihnutím," uviedla. Najvyšší doplatok vyplatia sedemročnému dieťaťu so svalovou dystrofiou, ide o sumu 6117,72 eur.

 

Ako to funguje?

Ochranný limit sa vzťahuje na všetky lieky, ktorých úhradu čiastočne hradí poisťovňa. Treba však pamätať na to, že do limitu sa započítava doplatok za najlacnejšiu verziu lieku na trhu. Pokiaľ suma nepresiahne tri eurá, zdravotná poisťovňa ju pripočíta v ďalšom kvartáli.

 

 

Návrh rezortu zdravotníctva 

Ministerstvo zdravotníctva aktuálne navrhuje, aby sa doplatky za lieky pre deti do šesť rokov, dôchodcov a ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) zrušili. Vybraným skupinám pacientov by sa tak vracala celá suma doplatkov a nielen do výšky ochranného limitu.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pexels, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok