Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.05.2018 13:22 Ekonomika
Podujatie Kam po skončení ZŠ má zvýšiť záujem žiakov o štúdium dopravy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.05.2018 13:22 Ekonomika

Podujatie Kam po skončení ZŠ má zvýšiť záujem žiakov o štúdium dopravyVRÚTKY – Zvýšiť záujem žiakov o štúdium v stredných odborných školách (SOŠ) v oblasti dopravy je cieľom podujatia Kam po skončení základnej školy – Študuj dopravu, ktoré sa uskutoční 1. a 2. júna od 9. do 13. hodiny pri železničnej stanici vo Vrútkach. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.


"Veríme, že týmto podujatím spropagujeme študijné smery, ktoré ponúkajú zaujímavé príležitosti pre osobný a kariérny rast našej mladej generácie. Štúdium v školách s dopravným zameraním je garanciou úspešného uplatnenia sa na trhu práce," uviedol minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.

 

Školáci si budú môcť podľa Duckej počas dvojdňového programu vyskúšať riadenie dopravy z pozície výpravcu na modelovej železnici a riadenie rušňa prostredníctvom ETCS zariadenia (moderného vlakového zabezpečovača). "Budú mať možnosť navštíviť priestory autobusu, kamióna, rušňa, oboznámiť sa s dispečingom, diagnostikou vozidiel a prácou na železnici. Účastníci podujatia zažijú prevrátenie osobného vozidla pomocou simulátora a oboznámia sa s pokusmi vo 'vedeckej cukrárni'. Tiež si budú môcť vyskúšať, ako sa chodí medzi prekážkami po užití alkoholu či drog," informovala hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby.

 

Doplnila, že na podujatí budú prezentované študijné a učebné odbory v oblasti dopravy, ktoré môžu žiaci študovať v SOŠ v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji. "Žilinská univerzita v Žiline predstaví možnosti vysokoškolského štúdia v doprave. Odborníci poskytnú deťom a mládeži kariérne poradenstvo s alternatívami ďalšieho profesijného smerovania," dodala Ducká.

 

Podujatie Kam po skončení základnej školy – Študuj dopravu organizuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci so SOŠ dopravnou Martin - Priekopa, štátnymi železničnými spoločnosťami a ďalšími regionálnymi partnermi. Vstup na podujatie je bezplatný.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok