Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. júl. 2020Oliver
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
IT technológie sa neustále vyvíjajú a preto je dôležité, aby mali s nimi kontakt už deti.
IT technológie sa neustále vyvíjajú a preto je dôležité, aby mali s nimi kontakt už deti.
17.09.2019 10:33 Domov
Podporný program na školách učí deti ako správne používať počítač
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2019 10:33 Domov

Podporný program na školách učí deti ako správne používať počítačBRATISLAVA - V dnešnej dobe si už bez internetu nevieme predstaviť svoj život. Zasiahol nás takmer v každej sfére každodenného života. Dnešné deti sa sním oboznamujú už od útleho veku.


"Ak rodičia či pedagógovia nemajú základné znalosti s počítačom, tak sa s deťmi nemôžu rozprávať o tom, aké nástrahy ich na internete čakajú. Ak deti majú viac vedomostí o technológiách, potom je tam riziko, že rodičia alebo pedagógovia ich nevedia odkontrolovať," vysvetľuje členka hodnotiacej komisie grantového programu e-Školy pre budúcnosť a zároveň učiteľka na ZŠ Nika Klimová.

 

 

Grantový program e-Školy pre budúcnosť je vhodný pre všetky školy a učiteľov, ktorí chcú svoje vyučovanie posunúť na vyššiu úroveň a majú záujem odovzdať svojim študentom informácie o technológiách pútavým a inovatívnym spôsobom.

 

"Často sa stáva, že učiteľ má nápad, ako svoje vyučovanie vylepšiť, chce dať svojim žiakom to najlepšie, ale chýbajú mu financie. Program sa preto zaoberá využívaním technológií a bezpečným internetom," upozorňuje ďalej Klimová.

 

 

Už po šiesty raz dáva program príležitosť učiteľom základných a stredných škôl a mimovládnym organizáciám podporiť ich inovatívne nápady v oblasti prístupu k vzdelaniu a využívania digitálnych technológií pri výučbe cez programovania, rozvoja informačného myslenia či mediálnej výchovy. Jedným z hlavných cieľov je, aby sa mladí ľudia, študenti a žiaci naučili od svojich učiteľov kritickej práci s mediálnym obsahom a zodpovednému a bezpečnému využívaniu technológií. 

 

 

Medzi najzaujímavejšie projekty bude v rámci programu tento rok prerozdelená celková suma 50 000 eur. Projekty je potrebné prihlásiť do 9. októbra 2019 v elektronickej podobe prostredníctvom webovej stránky grantu. Víťazi budú následne zverejnení koncom októbra tohto roka a aktivity budú realizované od novembra do polovice júna 2020.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok